Ben Wayne zdobywa punkty wraz z rodziną na trybunach, dzięki czemu Plymouth Argyle jest wyżej

Rodzice Bena Wayne’a byli obecni, gdy napastnik All Whites strzelił swojego pierwszego gola w lidze, dzięki czemu Plymouth Argyle wrócił na szczyt League One.

Wayne trafił na cztery minuty przed czasem i dał Plymouth prowadzenie w starciu z zagrożonym spadkiem Morecambe, po czym Guy Matete przypieczętował zwycięstwo 3:1, zdobywając trzecią bramkę w dogrywce.

Były zawodnik Wellington Phoenix musiał czekać na swój czas, odkąd zapewnił sobie sześciocyfrowy transfer w styczniowym okienku transferowym, ale wykorzystał swoją szansę po tym, jak został wprowadzony na początku drugiej połowy.

Mattetti wymusił obrót, wpadł w pole karne i wyrównał podanie dla Wayne’a, który w 86. minucie trafił do domu.

Plymouth przegrał już po trzech minutach, ale gra zmieniła się w drugiej połowie, a wszystkie trzy bramki zdobyli rezerwowi.

„Czułem, że nadejdzie dużo czasu, ale odczuwam ogromną ulgę” – powiedział Wayne, promieniejąc po meczu.

Były napastnik Wellington Phoenix, Ben Wayne, strzelił swojego pierwszego gola w League One dla Plymouth (zdjęcie z pliku).

Masanori Udagawa / Getty Images

Naprawdę dobry czas na zdobycie punktów, prawda?

„Często jako napastnik jesteś proszony o cierpliwość i czekanie, ponieważ będziesz miał okazje, zwłaszcza pod koniec meczu takiego jak ten.

„Czasami trudno jest utrzymać wiarę, że on nadchodzi. Jay postawił go dzisiaj przede mną, więc nie mogłem zrobić nic poza uderzeniem w tył siatki. Cieszę się, że to zrobiłem.

Wśród zgłoszonych 1000 podróżujących kibiców byli jego matka i ojciec, którzy przybyli z Wellington, aby po raz pierwszy zobaczyć, jak gra dla Plymouth.

To sprawiło, że jego ligowy gol był jeszcze bardziej wyjątkowy, powiedział Wayne.

„Moja mama i tata przylecieli z Nowej Zelandii, są tu już od dwóch dni”.

„Miałem tutaj moją ciocię, wujka i kuzynów z Newcastle, a moja babcia obserwowała pokój hotelowy. To po prostu sprawiło, że ten dzień był o wiele bardziej wyjątkowy.”

READ  Cricket: The Black Caps mają przerażające wyzwanie, by pokonać Indie ostatniego dnia pierwszego testu

„Trudno im było nadążyć za meczami, ale wierzcie mi, wstali o 3 nad ranem w Nowej Zelandii, oglądając to wszystko”.

Sobotnia wygrana była trzecią z rzędu wygraną Plymouth i utrzymuje Pielgrzymów na dobrej drodze do automatycznego awansu do mistrzostw.

Mają teraz dwa punkty przewagi nad Ipswich Town i Sheffield Wednesday na siedem meczów przed końcem.