Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były doradca księcia Karola rezygnuje z funkcji prezesa organizacji charytatywnej w związku z pozwami o pieniądze w zamian za wyróżnienia | Książe Charles

Były doradca księcia Walii zrezygnował z funkcji dyrektora naczelnego jednej z organizacji charytatywnych Karola w związku z rzekomym skandalem dotyczącym honorariów.

Rzecznik powiedział, że Michael Fawcett i jego firma zajmująca się planowaniem przyjęć nie będą już świadczyć usług dla Clarence House.

Fawcett, były królewski sługa Karola, We wrześniu tymczasowo zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego Fundacji Księcia. Ale rzecznik organizacji charytatywnej powiedział agencji prasowej Autonomii Palestyńskiej, że od tego czasu zrezygnował.

„Michael Fawcett zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego The Prince’s Foundation” – powiedziała fundacja.

Fawcett jest oskarżony o pomoc w uzyskaniu tytułu szlacheckiego i obywatelstwa brytyjskiego dla dobroczyńcy saudyjskiego miliardera.

The Mail w niedzielę opublikował list z 2017 r., w którym Fawcett napisał, że jest gotów wystąpić o zmianę honorowego banku centralnego biznesmena Mahfouza Marei Mubaraka bin Mahfouza na KBE, i poparł jego wniosek o obywatelstwo.

W liście, napisanym na papierze firmowym dla Fawcetta, który był dyrektorem naczelnym Dumfries House Trust, prośby zostaną złożone w odpowiedzi na „ostatnie oczekiwane wsparcie funduszu”. Mahfouz zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom.

W następnym roku Dumfries do domu stał się częścią Fundacji Księcia, która powstała w wyniku połączenia kilku organizacji charytatywnych Charlesa, a Fawcett został dyrektorem generalnym.

We wrześniu Clarence House powiedział, że Charles „nie miał żadnej wiedzy o rzekomej ofercie honorów lub brytyjskiego obywatelstwa”. Na podstawie darowizn na swoje cele charytatywne” przekonywał, że król w pełni wspiera realizację Fundacji Książęcej.

W czwartek rzecznik Clarence House powiedział, że zakończył uzgodnienia z Fawcett i jego firmą planowania przyjęć, Premier Mode.

Rzecznik powiedział: „Michael Fawcett i tryb Premier nie będą nam służyć w przyszłości. Wszyscy zgodziliśmy się zakończyć ten układ”.

READ  Nowy Giant Marvel Wagon: Po prostu biegnij i niech wszędzie depcze | Filmy o superbohaterach