Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brooklyn Horan i Tyson Jemmett są ofiarami wypadku w Northland

Brooklyn Horan i Tyson Jemmett są ofiarami wypadku w Northland

Jedną z dwóch ofiar został piętnastoletni Brooklyn Horan.
zdjęcie: Fotografia: Bruce Jenkins

Zdjęcia profilowe w mediach społecznościowych stają się czarne w hołdzie dwóm osobom zabitym w wypadku przy dużej prędkości w Northland.

Ujawniono, że to 15-letni Brooklyn Horan i jego pilot Tyson Jemmett, lat 35.

Ich samochód wpadł do rowu podczas Arcadia Road Rallysprint w Paparoa około godziny 14:00 w niedzielę 25 lutego; Zginęli na miejscu.

Użytkownicy mediów społecznościowych zmienili swoje zdjęcia na czarny kwadrat lub czarne tło ze złotą liczbą 89, czyli numerem kierowcy na Brooklynie.

MotorSport New Zealand oświadczyło, że będzie współpracować ze wszystkimi agencjami śledczymi i przeprowadzi własne kompleksowe dochodzenie.

Oprócz wyścigów rajdowych Brooklyn brał także udział w mistrzostwach Toyoty 86.

Nicholas Cailleul, dyrektor ds. sportów motorowych w nowozelandzkim zespole Toyota Gazoo Racing, powiedział, że nastolatek ma „obiecujący talent” i jego postępy z okrążenia na okrążenie, a ostatnio dwa razy znajdował się w pierwszej piątce.

Zgodnie z zasadami zamieszczonymi na stronie internetowej MotorSport New Zealand, Program Junior Driver „umożliwia osobom w wieku 12–16 lat uzyskanie licencji wyczynowej po wykonaniu zaledwie kilku dodatkowych kroków”.

Caylol powiedział, że nierzadko młodzi kierowcy biorą udział w tego typu zawodach.

„Mamy kierowców w wieku 13 lub 14 lat. Aby ścigać się na torach w Nowej Zelandii, trzeba mieć 12 lat. Rozumiem, że w rajdach trzeba być trochę starszym”.

Nierzadko zdarzało się, że kierowcy, którzy nie posiadali prawa jazdy, uzyskali licencję zawodniczą.

„Najlepszym przykładem jest Max Verstappen, mistrz Formuły 1 – jeździł w Formule 1, zanim uzyskał prawo jazdy” – powiedział. „Kiedy dołączył do Formuły 1, miał zaledwie 17 lat”.

Pozdrowienia płyną

Od południa w mediach społecznościowych pojawiają się hołdy.

Offroad Racing NZ stwierdziło, że Brooklyn był „super szybki na każdej maszynie i na każdej nawierzchni. Wystartowała za wcześnie”.

READ  Grupa bodźców do ominięcia talerza kubka Coxa

Racer Products opisał go jako „wspaniałego dzieciaka, z którym można sobie poradzić. Miał świetlaną przyszłość i będzie nam go brakowało”.

Horana z Brooklynu.

Horana z Brooklynu.
zdjęcie: Facebook

„W imieniu zespołu Winger Motorsport przesyłamy kondolencje przyjaciołom i rodzinie Brooklyna Horana oraz jego pilota Tysona” – powiedział Winger Motorsport.

1Eighty Racing powiedział: „Co za niesamowity talent! Będzie nam Ciebie brakować na torze, a nasze myśli są z Twoją rodziną”.

W poniedziałek Hodgson Motorsport napisał na Facebooku: „Dzisiaj z ciężkim sercem usłyszeliśmy absolutnie druzgocącą wiadomość, że Brooklyn zmarł, robiąc to samo, co pokochaliśmy jako rodziny.

„W takich chwilach pamięta się, że wybrany przez nas sport ma swoje wzloty i upadki”.

„Brooklyn, byłeś cudownym, kochającym i szczęśliwym dzieckiem i to się nie zmieniło po latach, kiedy w zeszłym roku spotkaliśmy się ponownie na wyboistych drogach, bezczelny uśmiech był wciąż ten sam, tylko trochę wyższy”.

Jemmett był członkiem zespołu handlowego Stuff.

Według RzeczyBył „zagorzałym fanem sportów motorowych i kochającym mężem”.

Dyrektor naczelna Stuff, Laura Maxwell, powiedziała, że ​​Jemmett był lubiany i szanowany oraz wniósł znaczący wkład w kształtowanie działu audio firmy.

Personel potwierdził, że samochodem w chwili wypadku kierował Brooklyn.

– powiedział dyrektor generalny MotorSport New Zealand Elton Goonan Poranny raport Wciąż próbowała ustalić szczegóły zdarzenia. „Samochód wypadł z drogi i wpadł do rowu i to wszystko, co wiem na tę chwilę”.

Stwierdził, że na tym etapie nic nie wskazuje na to, aby przepisy wymagały zmiany.

„Uzgodniliśmy nasze zasady z postanowieniami naszego międzynarodowego organu zarządzającego i obowiązują one od prawie 75 lat, więc z pewnością nie chcemy na to pochopnej reakcji, ale z pewnością zostanie to bardzo dokładnie zbadane” .”