Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brawn reaguje na szantaż T8 Supercars

Brawn reaguje na szantaż T8 Supercars

Will Brown w swoim Camaro z potrójną ósemką. Zdjęcie: Zdjęcie: Richard Gresham

On i Broc Feeney mają nowe podwozie na Mistrzostwa Repco Supercars Championship 2024, które dziś nazwali „Ipswich”.

Brown brał już udział w testach Triple Eight w ramach swojego programu GT3, biorąc pod uwagę, że będzie prowadził jeden z samochodów Mercedes-AMG w 12-godzinnym wyścigu w Bathurst.

Jednak do tej pory jego doświadczenia z zespołem związane z supersamochodem ograniczały się do dni spędzonych w Super2, prowadzenia pojazdów VF Commodores zbudowanych przez zespół z Panyu i ukończenia dnia próbnego w ciągu jednego dnia.

„Wskoczenie do samochodu było naprawdę ekscytujące” – powiedział Toompan, który odziedziczył Andrew Edwardsa, inżyniera wyścigowego swojego poprzednika, Shane’a van Gisbergena.

„W ciągu ostatnich trzech tygodni często odwiedzałem warsztat i wreszcie mogłem jeździć. Było wspaniale.

„Nie przejechaliśmy wielu okrążeń – wiesz, to dzień próbny – więc po prostu pracuję nad tym, aby upewnić się, że czuję się komfortowo, że siedzę dobrze i wszystko jest na swoim miejscu, ale było naprawdę dobrze”.

Brown przybywa do Triple Eight z Erebus Motorsport, podczas gdy Feeney ma wkrótce rozpocząć swój czwarty sezon w zespole, w tym serię Dunlop Super2 w 2021 roku.

Ten ostatni skomentował: „Mój samochód jest prawie taki sam jak w zeszłym roku; te same wstawki w siedzeniach, kierownica i wszystko.

„Dlatego wprowadzamy drobne poprawki, aby upewnić się, że czuję się komfortowo.

Kontynuował: „Bez względu na to, dzisiaj upewnimy się, że samochód działa dobrze, a następnie rozpoczniemy testy w przyszłym tygodniu”.

Dick Johnson Racing również jest dziś na torze Queensland Raceway, porównując różne specyfikacje silnika Forda Mustanga, natomiast Matt Stone Racing organizuje dzień testowy samochodu Camerona Hilla dla nowicjuszy.

Samochody Triple Eight mają dziś promocyjne barwy, ogłaszając „Lvery Launch”, kiedy zaprezentowane zostaną nowe barwy Red Bull Ampol Racing.

READ  Rugby League: Rankingi głównych NRL spadają do historycznego minimum w Australii

Wydarzenie odbędzie się w sobotę na lotnisku Toowoomba Wellcamp, a publiczność może wziąć w nim udział bezpłatnie.