Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Raport: Steven Adams przeszedł z Memphis Grizzlies do Houston Rockets

Raport: Steven Adams przeszedł z Memphis Grizzlies do Houston Rockets

Według doniesień Steven Adams został sprzedany. Zdjęcia/Getty Images

Steven Adams znów jest w akcji, ponieważ Memphis Grizzlies mają wysłać wielkiego zawodnika z Nowej Zelandii do Houston Rockets.

Adams zostanie wysłany do Rockets w zamian za współwłaściciela New Zealand Breakers Victora Oladipo i trzy typy w drugiej rundzie draftu, poinformował Adrian Wojnarowski, znawca ESPN. Zespoły nie potwierdziły jeszcze tej wiadomości.

Adams (30 lat) nie rozegrał w tym roku żadnego meczu dla Grizzlies z powodu kontuzji kolana, której doznał podczas ubiegłorocznych rozgrywek NBA. Kontuzja, która wykluczyła go z gry w play-offach Grizzlies, nie poddała się niechirurgicznej rehabilitacji i wymagała operacji. W rezultacie zostanie wykluczony z gry na cały sezon 2023-24.

Wojnarowski poinformował, że frontman Rockets wierzy, że Adams, który sprawdził się jako solidny środkowy defensywny i zbierający, wniesie do ich młodego zespołu wytrzymałość i przywództwo, które mogą dodać do ich młodego zespołu, a także że ma umiejętności, które pozwolą mu wywrzeć wpływ na kort: prawdopodobnie w ograniczonej roli stojącej za wschodzącym młodym wielkim Alperenem Sengunem.

Houston będzie czwartą drużyną Adamsa w NBA. Karierę rozpoczął w Oklahoma City Thunder w 2013 roku, ale po siedmiu sezonach w Oklahoma City został sprzedany do New Orleans Pelicans. Spędził jeden sezon w Pelicans, zanim został sprzedany do Memphis.

W zeszłym roku Adams podpisał dwuletnie przedłużenie z Grizzlies o wartości 25,2 miliona dolarów.

Adams był jednym z zaledwie dwóch graczy w składzie Memphis w wieku powyżej 26 lat w sezonie 2022–23. Oprócz produkcji na korcie Adams wspierał swoich kolegów z drużyny i franczyzę Grizzlies od chwili, gdy został sprzedany drużynie z Pelicans przed sezonem 2021–2022.

„Dobrze było to zrobić” – powiedział Adams. Ogłaszać Od przedłużenia kontraktu pod koniec 2022 roku. „Dobrze było mieć to wszystko załatwione i teraz możemy skupić się tylko na koszykówce. To dobrze, że zespół naprawdę mnie tu chce.

„Wszyscy się spotykamy. Każdy tutaj jest dobrym człowiekiem, to dobra organizacja. Wszyscy tutaj są przyjaźni, każdy jest sobą i każdy siebie akceptuje. Nie wiem, co zabrać ze sobą, kolego. Po prostu tu jestem dla żartu.”

READ  Piłka nożna: N'Golo Kante zasługuje na zdobycie Złotej Piłki, mówi Paul Pogba, Sports News

Mimo że w tym sezonie Adams nie rozegrał żadnego meczu, zebrał siedem głosów graczy w głosowaniu All-Star Konferencji Zachodniej Frontcourt.

Dla kontekstu, Nowozelandczyk znalazł się na 31. miejscu na 97 zawodników, co plasuje go wśród 31,9% najlepszych zawodników kwalifikujących się w tym sezonie według jego kolegów. Nieźle jak na kogoś, kto cały sezon spędził na przybijaniu piątek, a nie wsadach.

Dla głębszego kontekstu siedem głosów Adamsa to więcej niż liczba otrzymanych przez przyszłego członka Galerii Sław Draymonda Greena (6), gwiazdę All-Star 2023 Andrew Wigginsa (1) oraz innych wielkich zawodników Jusufa Nurkica (5) i Ivicę Zubaca (1).

Najwięcej głosów graczy otrzymał dwukrotny MVP Nikola Jokic (197), a pierwszą trójkę zajęli LeBron James (144) i Kevin Durant (142).