Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stan pochodzenia 2024, Cameron Smith, Billy Slater, asystent trenera Maroons, Matt Palin

w następstwie Decyzja Camerona Smitha o rezygnacji z roli asystenta w drużynie MaroonsGłówny trener Billy Slater pochwalił, jego zdaniem, niezrównany wkład w zespół Origin i powitał na tym stanowisku Matta Balina.

Rozegrawszy rekordową liczbę 42 meczów w reprezentacji stanu w latach 2003–2017, Smith przez ostatnie dwa lata pomagał w planowaniu kolejnych zwycięstw w Queensland jako prawa ręka Slatera.

Podczas 48 meczów jako zawodnik i asystent trenera Smith odniósł imponujące 62,5% zwycięstw nad NSW, wygrywając 13 z 17 rozegranych przez siebie serii.

Slater powiedział, że Smith stworzył niezrównane dziedzictwo wraz z Maroonami.

„Nie wiem, czy jest ktoś, kto wniósł więcej do zespołu Queensland Origin niż Cam Smith” – powiedział Slater.

„Jestem bardzo wdzięczny za jego wkład w dwie ostatnie serie. Wykonał świetną robotę, co widziałem na własne oczy na obozie ze wszystkimi zawodnikami i sztabem trenerskim.

Smith, który odchodzi, aby skupić się na nowej roli trenerskiej w drużynie Queensland Currumbin Eagles, powiedział, że jest wdzięczny za możliwość poznania stadionu Origin Stadium jako zawodnik i trener.

„Miałem szczęście, że mogłem reprezentować tę koszulkę kilka razy, ale jako trener mogłem doświadczyć tego z innej perspektywy i móc obserwować, jak nowe pokolenie gra tak, jak grało, i reprezentować kraj w taki sposób, jak oni, było niesamowicie.” „Bardzo satysfakcjonujące” – powiedział Smith.

„To było kilka świetnych serii, w których pracowałem z wartościowymi zawodnikami. To dobrzy ludzie, z którymi się współpracuje i zdecydowanie pomogli mi jako początkującemu asystentowi trenera”.

Matt Ballin obejmie nową rolę asystenta trenera Billy'ego Slatera w drużynie Queensland Maroons.
©Zach Simmonds/Brisbane Broncos

Inny były reprezentant Maroons w Palin przejmie rolę Smitha w rozgrywkach Ampol State of Origin w 2024 r., po tym jak wcześniej współpracował z zespołem w dni meczowe i był trenerem drużyny Queensland do lat 19.

READ  Delfiny utrzymują NRL na dobrym początku dzięki kontrowersyjnemu późnemu zwycięstwu nad Raiders w Redcliffe

„To dokładnie tak samo, jak za moich czasów, gdy grałem; zawsze mnie wyprzedzał jako zawodnik, zawsze wyprzedzał mnie jako trenera, ale mam szczęście, że dostałem szansę” – powiedział Palin.

„Myślę, że wszystko zaczęło się od czasów, gdy grałem, Mal Meninga był wówczas trenerem i kiedy grałem, powiedział mi: «Nie wybiera się cię na Camerona Smitha, wybiera się cię na bądź Mattem Palinem, kiedy ja grałem. Ty grasz. Więc ja zrobię to samo, kiedy trenuję.

„Wejdę i dam z siebie wszystko i jestem pewien, że to wystarczy dla Queensland”.