Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

BMW prezentuje samochód, który zmienia kolor za naciśnięciem przycisku | BMW

BMW zaprezentowało kameleona, który zmienia kolor, w ostatniej próbie połączenia swoich samochodów z najnowszą technologią przez firmy motoryzacyjne.

ten Niemiecka firma samochodowa Powiedział, że „ożywia ciało” dzięki okładce opracowanej specjalnie dla w pełni elektrycznego SUV-a iX, który wykorzystuje tę samą technologię, co czytnik e-booków Amazon Kindle.

Za naciśnięciem przycisku kierowca może zmienić odcień zewnętrzny pojazdu, umożliwiając przejście koloru między czernią a bielą, a nawet jasnymi i ciemnymi paskami, aktywując e-ink w otoczce.

„Musisz zdecydować, w co chcesz się ubrać, jaki jest Twój status w mediach społecznościowych – i możesz zdecydować, jak będzie wyglądał Twój samochód” – powiedziała Stella Clark, Lider Projektu Samochodowego BMW. Clark dodał, że ta technologia może zostać wykorzystana do zlokalizowania samochodu poprzez miganie, gdy kierowca go szuka, lub do zewnętrznego wyświetlania pojemności akumulatora samochodu.

Według BMW efekt powstaje poprzez nałożenie ładunku elektrycznego na mikrokapsułki — które zawierają cząsteczki białego i czarnego pigmentu — zawieszone w płynie pokrytym nakrętką. Kolor zmienia się w zależności od tego, czy zastosowano ładunek ujemny, czy dodatni, powodując gromadzenie się białych lub czarnych pigmentów na powierzchni mikrokapsułki.

Samochód koncepcyjny, niedostępny w sprzedaży publicznej, został zaprezentowany na corocznych targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, ponieważ firmy samochodowe coraz częściej reklamują swoje produkty obok telefonów komórkowych, gadżetów i producentów ekranów telewizyjnych.

Firma maszyn rolniczych John Deere ujawniła w tym tygodniu na targach CES autonomiczny ciągnik sterowany smartfonem, a Sony ujawniło plany: Stwórz firmę produkującą samochody elektryczneGeneral Motors ogłosił elektryczną wersję swojego pickupa Chevy Silverado, a Mercedes-Benz ujawnił pojazd elektryczny o zasięgu 1000 km – prawie dwukrotnie dłuższym niż Tesla Model S. Apple, który nie pojawia się na CES, pracuje nad samojezdnym pojazdem elektrycznym, który według niedawnego raportu Może zostać uruchomiony w 2025 r..

READ  Duży popyt na rynek luksusowych lakierów do paznokci do 2027 roku

Nowe produkty zaprezentowane przez firmy z branży elektroniki użytkowej na targach CES w tym tygodniu to między innymi przenośny inteligentny projektor telewizyjny Samsunga, wolnostojący dom LG na kółkach oraz oficjalna nazwa nowego zestawu słuchawkowego Sony do wirtualnej rzeczywistości, który będzie nosił nazwę PlayStationVR2.

Prawie kilka ogłoszeń o produktach zostało ogłoszonych po tym, jak stali uczestnicy, tacy jak Google, Microsoft, Intel i właściciel Facebook Meta, wycofali się z fizycznych występów z powodu obaw związanych z Covid-19.