Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak poradzić sobie z poważną rezygnacją?

Jak poradzić sobie z poważną rezygnacją?

inie rozdzielaj się W przeszłości szefowie nie musieli się zbytnio martwić o swoją siłę roboczą. Nowicjusze mogą osmotycznie wchłonąć kulturę firmy. Rodziny robotników były niewidoczne, a rozmowy Zooma nie były ciągle przerywane. Personel miał pracę, a nie głos. Teraz firmy muszą być „intencjonalne” (zarząd mówi o myśleniu) we wszystkim, od biura po to, jak pracownicy komunikują się ze sobą. Retencja to ostatni obszar, który wymaga uwagi.

Posłuchaj tej historii

Ciesz się większą ilością dźwięku i podcastów iOS lub Android.

Gwałtowny wzrost odejść pracowników, znany jako „Wielkie Rezygnacje”, koncentruje się w Ameryce: 3% siły roboczej odeszło z pracy we wrześniu. Ale pracownicy gdzie indziej też są na wolności. Rezygnacje wyjaśniają, dlaczego przejście z pracy do pracy w Wielkiej Brytanii osiągnęło rekordowy poziom w trzecim kwartale tego roku.

Niektóre ubijanie jest tymczasowe. Trudno było pracować nad stłumionym niezadowoleniem z pracy, gdy gospodarki spadały, więc pojawiły się po pandemii zaległości w zmianie pracy, aby to wyjaśnić. Więcej rzucania teraz nie jest tym samym, co ciągłe przeskakiwanie pracy później. Jak zauważa Melissa Swift z firmy konsultingowej Mercer, pracownicy umysłowi poszukujący wyższego celu będą ostrożnie wybierać nowego pracodawcę i zostać dłużej.

Ale są też powody, by sądzić, że wysokie wskaźniki niestabilności utrzymają się. Powszechność telepracy oznacza, że ​​więcej ról to rozsądne opcje dla większej liczby osób poszukujących pracy. Pandemia przywróciła kruchość życia na dole drabiny dochodów. Wskaźniki rezygnacji są najwyższe w branżach, takich jak hotelarstwo, w których pracują nisko opłacani pracownicy, którzy mają dużo bezpośredniego kontaktu z potencjalnie ryzykownymi współpracownikami i klientami.

Jedno tradycyjne rozwiązanie — identyfikacja kilku supergwiazd i zmuszanie ich do zdobycia dodatkowej gotówki — nie jest strategią retencji, jeśli duże grupy pracowników inaczej myślą o swojej pracy. Co powinni zrobić menedżerowie?

Po pierwsze, muszą systematycznie mierzyć ryzyko związane z utrzymaniem, z jakim boryka się ich firma. Jest za późno, aby poznać powody, dla których ludzie rzucają palenie; Zamiast rozmów wyjściowych firmy myślące przyszłościowo przeprowadzają „rozmowy przetrwania”, aby zobaczyć, co zatrzymuje pracowników. Skupienie się na zespołach, które zostaną zredukowane podczas pandemii, to kolejna taktyka: wskaźniki wypalenia będą prawdopodobnie wyższe w dywizjach, które zostały zwolnione. Kluczowe znaczenie ma również zrozumienie podatności firmy na innych pracodawców. Kiedy giganci, tacy jak Amazon czy Walmart, podnoszą płace lub dodają korzyści, skutki wykraczają poza handel detaliczny.

Po drugie, menedżerowie muszą używać różnych narzędzi, aby zatrzymać różne typy ludzi. Wynagrodzenia mają znaczenie dla wszystkich, ale w szczególności dla pracowników o niskich zarobkach świadczenia takie jak opieka zdrowotna również stały się kluczowe. Niedawne badanie przeprowadzone przez bank inwestycyjny Jefferies wykazało, że problemy zdrowotne były głównym powodem, dla którego ludzie z wykształceniem średnim odchodzili z pracy.

To podobna historia do flexiwork. Dla pracowników umysłowych ważna jest separacja między biurem a domem. Dla pracowników fizycznych, zwłaszcza samotnych rodziców, planowanie jest ważne — kiedy zaczynają się i kończą ich zmiany oraz ile mają miejsca na zarządzanie swoim czasem.

Firmy muszą również poważniej myśleć o ścieżkach kariery, które mogą podjąć pracownicy na poziomie podstawowym. W niedawnym badaniu dużych firm, przeprowadzonym przez think tank Corporate Productivity Institute, większość przyznała, że ​​nie ma wystarczających danych na temat umiejętności swoich pracowników, co utrudnia identyfikację talentów. Jedna czwarta uważa, że ​​LinkedIn wie więcej o możliwościach swoich pracowników niż ich firma.

Po trzecie, menedżerowie muszą zaplanować, jak znaleźć nowych pracowników. Praca zdalna pozwala łatwo stracić ludzi, ale także szybko nakłonić freelancerów do pracy. Wymagania kwalifikacyjne można złagodzić. W ostatnich latach IBM Wyeliminował wymóg posiadania dyplomu ukończenia studiów wyższych z ponad połowy amerykańskich ofert pracy. Nie ma lepszego czasu dla firm na celowanie w zwodnicze regulacje. W odpowiedzi na niedobór kierowców ciężarówek, rząd brytyjski zdecydował się na połączenie odrębnych testów prowadzenia ciężarówek sztywnych i przegubowych w jeden.

Wielka Rezygnacja powinna również prowadzić do pytania, które jest rzadko zadawane – jaki dokładnie jest właściwy poziom zakłóceń? Zatrudnianie nowych pracowników jest droższe niż utrzymanie dotychczasowych pracowników. Jednak zgodnie z tą logiką firmy nigdy nie chciałyby, aby ktokolwiek zrezygnował. Liczy się połączenie starego i nowego. Istniejące ręce zapewniają kulturową wagę; Stolarze wnoszą nowe umiejętności i perspektywy. Zadowolenie dobrych pracowników ma kluczowe znaczenie. Ale ludzie lubią wodę: istnieje coś takiego jak nadmierna retencja.

Przeczytaj więcej od Bartleby, naszego felietonisty na temat zarządzania i pracy:
Rozmówki biznesowe (20 listopada 2021)
Prezesi dziwniejsi niż kiedykolwiek (13 listopada 2021)
Dlaczego dyrektorzy kochają biuro (6 listopada 2021)

Ten artykuł ukazał się w dziale biznesowym wydania drukowanego pod nagłówkiem „Zarządzanie Wielką Rezygnacją”

READ  Prezydent Polski Vitos Ustawa o mediach, Saving Discovery Business