Australian Open: Nick Kyrgios prowadzi parę Aussie do chwytającego zwycięstwa nad Kiwi Michael Venus

Michael Venus nie był w stanie przeciwstawić się rozpalonemu Nickowi Kyrgiosowi w ćwierćfinale gry podwójnej. Zdjęcia / Getty

Michael Venus i jego niemiecki partner Tim Puetz nie grają w deblu Australian Open, przegrywając z lokalnym duetem Nick Kyrgios i Thanasi Kokkinakis.

Szóste nasiona walczyły dzielnie w ćwierćfinale, ale ostatecznie spadły 7-5 3-6 6-3 w 136-minutowej epopei.

To był huczny mecz, jeden z najlepszych w turnieju, wzmocniony przez dzikie wsparcie Australijczyków, z dużym tłumem lekceważącym zwykłe protokoły dotyczące sportowej rywalizacji w tenisie i fair play.

To było niezwykłe i prawdopodobnie nie było tak wiele nienawiści skierowanej do sportowca Kiwi w Victorii od czasu, gdy błyskotliwość Sir Richarda Hadlee zakończyła MCG w latach 80-tych.

Ta intensywność zapewniła Kyrgiosowi i Kokkinakisowi przewagę, a ich potężne serwy i uderzenia w parter zrobiły resztę, chociaż Venus i Puetz pokazali niesamowitą walkę, sprzymierzeni ze swoimi lepszymi instynktami deblowymi.

Australijczycy zrzucili oszałamiające 25 asów (do sześciu przez przeciwników), co ostatecznie okazało się za dużo.

Zatłoczona Kia Arena stworzyła wspaniałą, choć brutalną atmosferę, zwłaszcza że konsumpcja Victoria Bitter wzrosła przez całe popołudnie.

Wenus jest weteranem toru ATP – ale prawdopodobnie nie miał do czynienia z takim środowiskiem w swojej karierze.

Podczas zagrywek słychać było nieustanne okrzyki „Aussie, Aussie, Aussie” i głośne buczenie, które tylko nasilały się w miarę trwania meczu.

Powaga zadania została podkreślona w grze otwierającej. Wielki tłum głośno wiwatował, gdy Venus przegapił pierwszy serwis, ignorując prośby sędziego o ciszę.

Zwykle jest to niespotykane na trasie, zarezerwowane tylko dla najbardziej zaściankowych krawatów Pucharu Davisa.

Nick Kyrgios świętuje punkt podczas swojego podwójnego zwycięstwa nad Kiwi Michael Venus.  Zdjęcie / Getty
Nick Kyrgios świętuje punkt podczas swojego podwójnego zwycięstwa nad Kiwi Michael Venus. Zdjęcie / Getty

Wenus była przez chwilę sparaliżowana, z kilkoma podwójnymi błędami, które prowadziły do ​​30-40. Jednak 34-latek wykazał się opanowaniem pod presją i szerokim drugim serwisem, aby obronić punkt przełamania, przed trudnym uchwytem.

READ  Foley zaskoczony odwołaniem sędziego w teście Bledisloe

W następnych sześciu meczach były stosunkowo proste blokady, a Australijczycy polegali na swoich dynamicznie rozwijających się serwisach, podczas gdy kombinacja Venus-Puetz wykorzystywała więcej ortodoksyjnych deblów.

To był typowy dla Kyrgios dramat, jak nieobliczalne uderzenie – martwą piłką – uderzające młodego kibica na trybunie, który zgrzytał z bólu, choć nieco pocieszony, gdy Australijczyk dał mu rakietę.

Kokkinakis obronił dwa breakpointy na 3-4, jeden z odważnym drugim serwisem łapiąc linię. Faworyci z rodzinnego miasta zdobyli decydującą przerwę w 11. meczu, a Venus przegrała z mocnym wolejem 30-40, zanim zdołała wygrać pierwszego seta w 51 minut.

To był wysokooktanowy tenis. Australijczycy stracili 13 asów i stracili tylko dwa punkty, gdy trafił ich pierwszy serwis.

Ich przeciwnicy odpowiedzieli, przełamując budzący grozę serwis Kyrgios w drugiej grze następnego seta, dzięki precyzyjnemu powrotowi Puetza i sprzęgnięciu Venus.

Puetz następnie wykopał się z ogromnego dołka, oszczędzając cztery punkty przełamania, aby utrzymać 3-0.

Kyrgios miał charakterystyczny wybuch, oskarżając sędzię o podwójne standardy, ponieważ pozwoliła Puetzowi na pewną swobodę między zagrywkami.

Venus i Puetz wyglądali na komfortowych, ponieważ ich gra powrotna znacznie się poprawiła – ale stracili trzy punkty na 5-3, aby sprowadzić Australijczyków z powrotem do meczu.

Wyglądało to złowieszczo, ale Venus walczyła od 0 do 40 w dół, a następnie przybiła serw ze sprzęgłem na swój pierwszy set point.

Australijczycy wydawali się w tym momencie stracić koncentrację, a obaj skarżyli się sędziemu, że Wenus może wielokrotne rzuty piłką.

Kombinacja zdrapki nie zdołała zamienić siedmiu punktów przełamania w drugim secie, ale ponownie odnalazła przewagę w trzecim, przełamując serwis Puetza w czwartym meczu z kilkoma śmiertelnymi zwrotami.

Pozostało ciasne. Kokkinakis był pod presją, obronił breakpoint przy 4-2 w ostatnim secie, ale Australijczycy utrzymali przewagę dzięki popularnemu zwycięstwu, a Kyrgios zamienił swój drugi punkt meczowy.