Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rysownik Raed Khalil laureatem Nagrody Państwowego Instytutu Geologicznego | Partnerzy | Wiadomości z Białorusi | Wiadomości białoruskie | Białoruś dzisiaj | Wiadomości na Białorusi | Wiadomości z Mińska

Damaszek, 25 stycznia (Belta – Agencja Sana). Państwowy Instytut Geologiczny, Państwowy Instytut Badawczy, przyznał nagrodę Międzynarodowego Konkursu Rysunkowego syryjskiemu rysownikowi Raedowi Khalilowi, który wyprzedził artystów z 52 krajów.

Konkurs nosił imię naukowca Alberta Einsteina, w którym wzięło udział 376 malarzy, z których 692 obrazy skupiły się na energii i jej pokojowym wykorzystaniu w satyrycznym stylu artystycznym.

Jeśli chodzi o zwycięski obraz Khalila, wyróżniało go przedstawienie logo energii atomowej w postaci metalowego paska, który owija starą lekką butelkę nafty.

Khalil w swoich krytycznych obrazach stara się podkreślać kwestie społeczne, humanitarne i patriotyczne, a także pozytywne i negatywne aspekty życia i społeczeństwa na całym świecie.

Artysta Khalil, urodzony w 1973 roku, jest rysownikiem gazety Al-Baath i syryjskiej telewizji, zdobywcą wielu nagród lokalnych, arabskich i międzynarodowych.

Korea Południowa wysyła swój trzeci co do wielkości zespół na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Pekinu 2022

SEOUL, 25 stycznia (Yonhap) – Korea Południowa ogłosiła we wtorek, że podczas nadchodzących Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie weźmie udział 63 sportowców w sześciu dyscyplinach sportowych.

Będzie to trzecia co do wielkości delegacja sportowa w kraju na Zimowych Igrzyskach, za 146 sportowcami na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pjongczang na ojczystej ziemi i 71 sportowcami na imprezie 2014 w Soczi w Rosji.

Korea Południowa będzie miała również 61 urzędników towarzyszących tym sportowcom podczas zawodów w dniach 4-20 lutego.

Koreański Komitet Sportowo-Olimpijski powiedział, że celem jest zdobycie jednego lub dwóch złotych medali i ukończenie w pierwszej piętnastce w klasyfikacji medalowej.

Korea Południowa zdobyła co najmniej dwa złote medale na wszystkich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich od 1992 roku w Albertville we Francji, gdzie również zdobyła medal po raz pierwszy. Zdobyła co najmniej pięć złotych medali w trzech z ostatnich czterech konkursów.

W Pekinie w Korei Południowej będą liczyć na medale w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze, łyżwiarstwie szybkim, snowboardzie alpejskim i curlingu.

READ  NZ vs SA, 2. test, Christchurch - Neil Wagner