Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australia pokonuje Indie i po raz szósty zdobywa Puchar Świata w Krykiecie

Australia wygrała w ciągu nocy rekordowy, szósty Puchar Świata w krykiecie, kończąc dominującą passę Indii w turnieju krajowym zwycięstwem sześciu bramek w finale z niską liczbą punktów po 137 trafieniach Travisa Heada.

Zaciekle proindyjski tłum został uciszony na stadionie Narendra Modi mogącym pomieścić 132 000 widzów, gdy Head połączył siły z Marnusem Labuschagne (58 nie odpadł) w 192-biegowym duecie, aby osiągnąć cel 241.

Australia przegrywała 47-3 po siedmiu overach, ale Head i Labuschagne zrobili wszystko, co mogli, aby pomóc swojemu krajowi odzyskać pozycję królów jednodniowego międzynarodowego krykieta, zdobywając ponad 50 tytułów mistrza świata w latach 1987, 1999, 2003. 2007 i 2015.

Head został zwolniony po przedostatniej piłce w meczu, która wpadła w głębokie tarapaty podczas próby uderzenia w bramkę zapewniającą tytuł. Glenn Maxwell wszedł na boisko i zdjął dwie piłki ze swojej pierwszej piłki, przypieczętowując zwycięstwo, które odpaliło fajerwerki na największym boisku do krykieta na świecie.

Indianie wygrali wszystkie 10 meczów w drodze do finału i starali się o trzeci tytuł w czwartym występie w meczu o tytuł, który doprowadził do bankructwa liczącego 1,4 miliarda ludzi narodu.

Reakcja indyjskich graczy po przegranej z Australią.

Australia jednak ograła ich pod każdym względem, ponieważ po przegranej próbie na wolnym boisku ich liczba była ograniczona do 240, a pół wieku pozostało tylko Viratowi Kohli (54) i Lokeshowi Rahulowi (66).

Head został dopiero piątym zawodnikiem, który strzelił stulecie w finale Pucharu Świata mężczyzn, a także trzecim Australijczykiem po Rickym Pontingu i Adamie Gilchristie, a także odegrał kluczowy moment w rundach indyjskich, kiedy rzucił się do nurkowania, uciekając zza osłony, aby usunąć kapitana Rohita Sharmę (47).

Australia zakończyła turniej serią dziewięciu kolejnych zwycięstw, po rozpoczęciu od dwóch kolejnych porażek z Indiami i RPA.

READ  Kearns nie jest pewien, czy po udarze kręgosłupa znowu będzie chodzić