Aston Martin zderza się z obydwoma samochodami podczas treningu F1 dla terroru w Aussie GP

Kierowca McLarena, Lando Norris, ustanowił najszybszy czas w pełnej wrażeń ostatniej sesji treningowej podczas sobotniego Grand Prix Australii w Melbourne.

22-letni Norris ukończył okrążenie Albert Park w ciągu jednej minuty, 19,117, a Charles Leclerc z Ferrari zajął drugie miejsce w 132 sekundy w sesji przeciętej dwoma czerwonymi flagami.

Sergio Perez z Red Bulla ustanowił trzeci czas, podczas gdy Lewis Hamilton z Mercedesa ukończył 0,779 sekundy za Norrisem, ósmym najszybszym na trasie.

Carlos Sainz z Ferrari, który w piątek ustanowił najszybszy czas w pierwszej pozycji, w sobotniej sesji treningowej zajął piąte miejsce, a Australijczyk Daniel Ricciardo w pierwszych sześciu meczach zajął drugie miejsce w McLarenie, tracąc 576 sekund za swoim kolegą z drużyny Norrisem.

Jednak ostatni trening przed kwalifikacjami, który odbędzie się później w sobotę, okazał się trudny dla Astona Martina, a ich kierowcy Sebastian Vettel i Lance Stroll uderzali w ściany.

Pierwsza czerwona flaga została wydana w 21. minucie P3, kiedy Vettel stracił kontrolę nad zakrętem 10, umieszczając swojego Astona Martina w nosie błotnika jako pierwszy, aby zakończyć sesję.

Światło zmieniło się na zielone na 28 minut do końca sesji, ale ponownie pojawiła się czerwona flaga, gdy Stroll uderzył w ścianę w zakręcie 11.

Wypadek Vettela, który opuścił pierwsze dwa wyścigi sezonu z powodu Covid-19, kontynuuje testowy powrót do wyścigów dla czterokrotnego mistrza świata.

W piątek ukończył 18 okrążeń w P1, zanim awaria silnika zatrzymała jego Astona Martina.

Następnie został ukarany grzywną w wysokości 5000 euro (7930 dolarów) za zabranie motocykla na tor Albert Park w celu powrotu do boksów podczas sesji z naruszeniem zasad bezpieczeństwa na torze Formuły 1.

Leclerc wygrał wyścig otwierający sezon w Bahrajnie, a posiadacz serii Max Verstappen, który był siódmy najszybszy w ostatnim treningu w sobotę, zajął drugie miejsce w Arabii Saudyjskiej, oba w marcu.

READ  Rosyjska gimnastyczka nosi na koszulce symbol wojny, dzieląc podium ze swoją ukraińską zawodniczką

Podczas poważnej modernizacji toru w Melbourne zmieniono kształt pięciu zakrętów w Albert Park, a dwa całkowicie usunięto, co oznacza, że ​​czasy treningów były generalnie o pięć sekund szybsze niż w poprzednich wyścigach.

Po dwóch wyścigach Leclerc prowadzi w Mistrzostwach Kierowców z 45 punktami, za nim Sainz z 33 punktami i Verstappen z 25 punktami.