Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Arcybiskup: Pogrzeb księcia Filipa będzie dla księcia Filipa chwilą cierpienia

Arcybiskup Canterbury powiedział, że królowa może działać z „wyjątkową godnością i niezwykłą odwagą”, ale pogrzeb księcia Edynburga w zamku Windsor w sobotę będzie dla niej „trudnym momentem”.

Justin Welby przemówił, gdy Pałac Buckingham ujawnił, że nie będzie ani kazania, ani nabożeństwa żałobnego Książę Filip, Który przez siedem dekad odgrywał znaczącą rolę w życiu publicznym narodu.

Podczas pogrzebów królewskich nie ma częstych pamiątek ani czytań rodzinnych, których nie ma również w planie nabożeństwa zamieszczonym w piątek wieczorem. Zawiera czytania, muzykę wybraną przez księcia Filipa i brak kazania na jego prośbę.

Jedyne słowa odnoszące się do wpływu, jaki miał jako małżonka królowej przez 73 lata, zostały wypowiedziane przez duchownych w ich ofertach i modlitwach.

Król, który ją spotyka 95Dziesiąty Welby, który zostanie pobłogosławiony w kaplicy św. Jerzego, gdzie królowa ma siedzieć sama, powiedział, że środowe urodziny będą wymagały wsparcia narodu w tym trudnym okresie.

Arcybiskup Canterbury, Justin Welby. Zdjęcie: Gareth Fuller / PA

Powiedział, że ludzie nie powinni oceniać jej tego dnia za jej „zewnętrzny” wygląd. „Ona jest Królową. Będzie działać z wyjątkową godnością i niezwykłą odwagą, jak zawsze.”

Ale powiedział BBC: „Żegna się z kimś, kogo poślubiła od 73 lat … Myślę, że jest to coś bardzo, bardzo głębokiego w czyimś życiu i mam nadzieję, że cały naród tak jest, jeśli wierzą, że to się modlą a jeśli tego nie zrobią, współczują: „W swoich sercach składają jej kondolencje i mają nadzieję, że znajdzie siłę w tym, co musi być trudne”.

Głęboka służba religijna zawiera bardzo osobiste akcenty. Jubilate in C Benjamina Brittena zostanie zaśpiewane i zamówione przez Filipa na chór kościoła św. Jerzego, śpiewany w kościele od wielu lat.

Będzie zawierał również Psalm 104, który Filip poprosił wiele lat temu, aby go dostroił William Lovelade, i który jako pierwszy zaśpiewał na cześć Phillipsa 75.Dziesiąty urodziny.

READ  KOBIETA jest „przestraszona” po tym, jak jej ojciec odkrył na zdjęciu z wakacji szczegóły dla dorosłych

Hymn Wiecznego Ojca Potężny w ochronie odzwierciedla jego silne przywiązanie do Królewskiej Marynarki Wojennej i jest tradycyjnie kojarzony z marynarzami i siłami zbrojnymi marynarki wojennej.

Dziekan Windsoru, wielebny David Conner, złoży hołd „dobroci, humorze i człowieczeństwu” Filipa. „Z wdzięcznym sercem wspominamy wiele sposobów, w jakie jego długie życie było dla nas błogosławieństwem” – mówi o księciu, który zmarł w zeszły piątek w wieku 99 lat. „Zainspirował nas niezachwianą lojalnością wobec naszej Królowej, służbą dla narodu i Rzeczypospolitej, odwagą, hartem ducha i wiarą”.

Welby podziękuje w swoich modlitwach „za niezłomną wiarę i lojalność, za swoje wysokie poczucie obowiązku i uczciwości, za swoje życie w służbie dla narodu i Rzeczypospolitej oraz za odwagę i inspirację jego przywództwa”.

Dla bez grosza księcia, zmuszonego do ucieczki z Korfu i spania w 18-miesięcznym pomarańczowym pudełku z jedynym bezwartościowym nazwiskiem książę Filip z Grecji, książę sporządził bardzo długą listę stylów i tytułów, które przeczytają w służbie. król broni.

Dozwolonych jest tylko 30 żałobników, z których wszyscy będą nosić maski i siedzieć dwa metry dalej podczas 50-minutowego nabożeństwa, które kończy się pozostałą częścią Royal Marines, gdy sarkofag jest opuszczany do królewskiego skarbca pod ołtarzem. Książę, dowódca Królewskiej Marynarki Wojennej i weteran II wojny światowej nakazał okrętowi przepychać się na stanowiska bojowe.

Wśród wieńców, które dotarły do ​​kaplicy św. Jerzego, był jeden z premierów Boris Johnson, niosący przesłanie: „We wdzięcznej pamięci człowieka, któremu naród zawdzięcza więcej niż słowa”. Gdy publiczność domagała się odwrócenia, Johnson zobaczył tę usługę w telewizji Checkers, swojej rezydencji.

Królowa i książę Edynburga uczestniczą w przyjęciu w ogrodzie w Paryżu.
Królowa i książę Edynburga uczestniczą w przyjęciu w ogrodzie w Paryżu. Zdjęcie: Owen Humphries / Pennsylvania

„W dowód wdzięczności za wyjątkowe życie wszystkich stopni w Królewskiej Marynarce Wojennej. Sprzyjające wiatry i po morzach” – czytamy w hołdzie dla Królewskiej Marynarki Wojennej.

Mike Tindall wychwalał księcia jako „lojalnego człowieka rodzinnego, za którym będziemy tęsknić na zawsze, ale zawsze będziemy go kochać”.

READ  Według doniesień były mistrz WWE Divas ma pojawić się na Royal Rumble PLE

Były angielski gracz rugby, który jest żonaty z Zarą Tindall i wnuczką królowej Filipa, opublikował zdjęcie z albumów selfie rodziny królewskiej księcia z najstarszą córką Tyndalla, Mią. Podniesiona przez księżną Cambridge, Mia i jej pradziadek jedzą razem na ławce przed chatą z bali.

Królowa udostępniła prywatne zdjęcie siebie i Philipa, zrobione przez hrabinę Wessex w 2003 roku na trawniku w Queens of Moic, pięknym miejscu w pobliżu miasta Palater w Aberdeenshire. Para uśmiecha się i patrzy z pełną ulgą.

Królowa jeździ swoim Jaguarem X przez tereny zamku Windsor w kierunku Frogmore Gardens w piątek, z dwoma nowymi szczeniakami, Corgi zwanym Muick, nazwanym na cześć Loch Muick w hrabstwie Balmoral i dorgi zwanym Fergus, nazwanym na cześć wuja Fergusa Bowesa Leona, który zginął podczas I wojny światowej

Wieniec został wysłany przez Borisa Johnsona w ramach hołdu kwiatowego przed kaplicą św. Jerzego w zamku Windsor.
Wieniec został wysłany przez Borisa Johnsona w ramach hołdu kwiatowego przed kaplicą św. Jerzego w zamku Windsor. Zdjęcia: Steve Parsons / AFP / Getty Images

Tłum przeprowadził również rozmowę telefoniczną z gubernatorem generalnym Australii Davidem Hurleyem i premierem Kanady Justinem Trudeau, którzy złożyli kondolencje.

Lotnisko Heathrow poinformowało, że samoloty nie będą lądować ani startować przez sześć minut, co zbiegło się z minutą ciszy o 15:00 na początku pogrzebu.

Według byłego szefa kontrterroryzmu, operacja bezpieczeństwa wokół pogrzebu będzie prawdopodobnie „na znacznie mniejszą skalę” niż poprzednie ceremonie. Nick Aldworth powiedział, że operacja bezpieczeństwa może być „prawdopodobnie najłatwiejszą rzeczą do zobaczenia na królewskim pogrzebie”, ponieważ wydarzenie zostało ograniczone w związku z pandemią koronawirusa.

Życie księcia Filipa,
Życie księcia Filipa, „Siła i przetrwanie królowej” – nekrolog