Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Książę Filip zostanie pochowany w miejscu swojego ostatniego spoczynku po śmierci królowej

Zostanie umieszczony na marmurowej płycie w Quire i opuszczony do Krypty za pomocą silnika elektrycznego.

Skarbiec Królewski w Windsorze powstał w latach 1804–1810 dla Jerzego III, który zmarł w 1820 r. I jest jednym z trzech pochowanych tam królów. W krypcie pochowani są również Jerzy IV i Wilhelm IV.

Wśród pochowanych jest żona Jerzego III, królowa Charlotte, ich córka księżniczka Amelia, córka Jerzego IV, księżniczka Charlotte i ojciec królowej Wiktorii, książę Kentu. Księżniczka Małgorzata, która zmarła w 2002 roku, została poddana kremacji, a jej prochy zostały początkowo umieszczone w Królewskiej Krypcie, zanim zostały przewiezione do Kościoła Pamięci Jerzego VI wraz z trumnami rodziców, kiedy Królowa Matka zmarła kilka tygodni później.

Księżniczka chciała, aby jej ciało zostało poddane kremacji, ponieważ uznała, że ​​alternatywny Royal Vault w Frogmore w Windsor Great Park jest zbyt „ponury”.

Lady Glenconner – wieloletnia przyjaciółka księżniczki – powiedziała w 2002 roku, że księżniczka wolała Kościół Pamięci. – Powiedziała mi, że uznała, że ​​Frogmore jest bardzo mroczny – powiedziała lady Glenconner. – Myślę, że chciałaby być z nieżyjącym już królem, którym jest teraz. Myślę, że teraz jest dla niej miejsce, aby być z nim.

Jerzy VI zmarł w 1952 roku, ale po raz pierwszy został pochowany w Królewskiej Krypcie i przeniesiony do Kościoła Pamięci, kiedy został zbudowany 17 lat później.

READ  Ricky Martin występuje w Hollywood Bowl... po wygranej bitwie sądowej ze swoim siostrzeńcem