Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje amerykańskie rosną po decyzji Fed o przyspieszeniu stopniowego tempa

Akcje amerykańskie rosną po decyzji Fed o przyspieszeniu stopniowego tempa

Akcje w USA gwałtownie wzrosły w środę po południu po tym, jak Rezerwa Federalna zajęła bardziej agresywne stanowisko wobec rosnącej inflacji, chociaż zwrot oznacza przyspieszenie. koniec Środki polityki kryzysowej, które wspierały rynki finansowe podczas pandemii koronawirusa.

Benchmarkowy indeks S&P 500 na Wall Street, który dziś spadł o około 0,2 procent, wzrósł do 1,6 procent po tym, jak amerykański bank centralny ogłosił wyniki ostatniego posiedzenia w sprawie polityki, zamykając się na drugim najwyższym poziomie w historii. Obciążony technologią Nasdaq Composite Index wykasował swój 0,7-procentowy spadek, osiągając 2,2-procentowy wzrost w ciągu dnia.

W jastrzębim komunikacie urzędnicy Rezerwy Federalnej powiedzieli, że spodziewają się teraz trzykrotnej podwyżki stóp procentowych w USA w 2022 r., wcześniej podzieleni równo co do perspektyw podwyżki stóp w przyszłym roku.

Bank centralny powiedział również, zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami, że zacznie zmniejszać zakupy obligacji o 30 miliardów dolarów miesięcznie w styczniu, podwajając poprzednie tempo.

Inwestorów nie zraziła perspektywa odcięcia bezpośrednich bodźców rynkowych ze strony Fed, a zamiast tego skupili się na przesłaniu, że bank centralny nie pozwoli, by inflacja wymknęła się spod kontroli.

James McCann, zastępca głównego ekonomisty w firmie Abrdn, zarządzający aktywami, powiedział: „Fed naprawdę musiał wykazać chęć do szybszego działania i posuwania się naprzód z zacieśnianiem polityki większym niż wcześniej planowano, ponieważ w ciągu ostatnich kilku miesięcy przesunął się za krzywą. Fed ma teraz chronić swoją wiarygodność w kwestii inflacji”.

Rentowność benchmarkowej 10-letniej obligacji skarbowej wzrosła o 0,02 punktu procentowego do 1,46%. Wyższe zwroty odzwierciedlają niższe ceny.

W ciągu ostatniego tygodnia nasiliła się presja na decydentów politycznych, aby przyspieszyć zakończenie działań kryzysowych. We wtorek Biuro Statystyki Pracy ogłosiło rekordowy wzrost w Ceny producenta w USA. Ceny hurtowe wzrosły o 9,6 procent w ciągu dwunastu miesięcy do końca listopada, największy roczny wzrost odnotowany w 2010 roku.

READ  Polska: wyzwania dla podatników

Tymczasem indeks cen konsumpcyjnych, który BLS opublikował w zeszłym tygodniu, wzrósł o 6,8 procent rok do roku, najszybciej od 1982 roku. natychmiastowe dokręcenie Polityka pieniężna.

Po drugiej stronie Atlantyku Europejski Bank Centralny i Bank Anglii również ogłoszą w czwartek komunikaty dotyczące polityki pieniężnej.

Podczas gdy większość analityków Spodziewamy się Europejskiego Banku Centralnego Za nieodkręcanie kurków stymulacji monetarnej przynajmniej do 2023 r., połączenie rosnącej liczby infekcji Omicron, spowolnienia wzrostu gospodarczego i rosnących cen podzieliło opinie na temat tego, jak powinien działać Bank Anglii.

Kristalina Georgieva, dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego, wystawiła we wtorek głowę ponad barierę, Zachęcamy producentów cen w Wielkiej Brytanii „wycofanie wyjątkowego wsparcia udzielonego w 2020 roku” lub ryzyko wzrostu inflacji do około 5,5 procent na początku przyszłego roku.

Przed spotkaniami był to mieszany dzień handlu na rynkach europejskich. Na całym kontynencie Stoxx 600 wzrósł o 0,3 procent, a niemiecki Dax o 0,2 procent, ale londyński FTSE 100 spadł o 0,7 procent, wynika z danych. Inflacja w Wielkiej Brytanii poszybowała w górę do najwyższego poziomu od dekady.

Po opublikowaniu danych, które pokazują, że inflacja przekracza dwuipółprocentowy cel Banku Anglii, handlowcy zwiększyli w tym tygodniu swoje zakłady na wyższe stopy procentowe w Wielkiej Brytanii. Rynki wyceniają teraz prawie 50-procentową szansę na wzrost do 0,25 procent na czwartkowym posiedzeniu BoE. Funt zyskał 0,2% w stosunku do dolara, osiągając poziom 1327 USD.

Dodatkowe reportaże Tommy’ego Stubingtona w Londynie

Bez hedgingu – rynki, finanse i silna opinia

Robert Armstrong wyjaśnia najważniejsze trendy rynkowe i omawia, jak reagują na nie najlepsze umysły z Wall Street. Udział tutaj Aby wysyłać newsletter bezpośrednio do skrzynki odbiorczej w każdy dzień tygodnia