1. miejsce: Świątek i Hurkacz prowadzą Polskę do finału United Cup |  Turniej ATP

1. miejsce: Świątek i Hurkacz prowadzą Polskę do finału United Cup | Turniej ATP

Puchar Zjednoczonego

1. miejsce: Świątek i Hurkacz prowadzą Polskę do finału United Cup

W niedzielę w finale drużyna zmierzy się z Niemcami lub Australią

06 stycznia 2024 r

Obrazy AFP/Getty

Hubert Hurkacz i Iga Świątek świętują awans Polski do finału United Cup.
Przez personel ATP

10 najlepszych gwiazd Iga Świątek i Hubert Hurkacz poprowadzili w sobotę drużynę Polski do pierwszego finału United Cup w mieszanym turnieju drużynowym tenisa w Sydney.

W drugim meczu dnia w grze pojedynczej Świątek, zajmująca pierwsze miejsce na świecie w rankingu WTA Tour, musiała stoczyć walkę od tyłu, zanim wygrała swój półfinałowy mecz z Francją, gdzie zwyciężyła 4:6, 6:1, 6: 1. nad Caroline. Garcia zajmuje 20. miejsce.

„Jestem szczęśliwy, że wróciłem i nie popełniłem już tylu błędów, co w pierwszym secie. Caro na pewno jak zwykle napierała, więc jestem szczęśliwy, że dotarliśmy do finału” – powiedział Świątek.

„Hobby rozegrał dzisiaj świetny mecz. Miał wszystko pod kontrolą i miło było to oglądać. Absolutnie tak [made it] Jest mi trochę łatwiej.”

Polska poprawiła teraz wyniki z inauguracyjnego ubiegłorocznego Pucharu Ligi Angielskiej, przegrywając w półfinale z ewentualnymi mistrzami Stanów Zjednoczonych. W tym roku Polska zajęła pierwsze miejsce i sprostała temu rankingowi, docierając do finału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą sobotniego meczu pomiędzy Niemcami a gospodarzami Australii.

Świątek Garcia w sobotnim bezpośrednim pojedynku prowadziła 3:1, ale rywalizacja czołowej zawodniczki w ostatnim czasie się skomplikowała. Podczas poprzedniego spotkania na październikowym turnieju WTA 1000 w Pekinie były numer 4 świata Garcia był o dwa punkty od zdenerwowania, zanim Świątek wygrał 6:7 (8), 7:6 (5), 6:1.

W sobotę ekstremalna agresja Garcii po raz kolejny zaniepokoiła Świątka w początkowej fazie meczu. Po obronie trzech break pointów w pierwszym gemie serwisowym, dobry występ Francuzki w drugim gemie sprawił, że przełamała swój jedyny serwis w secie na 4-3. Świątek obroniła seta asem na 5:3, ale nie udało jej się przeszkodzić Garcii w kolejnym gemie zaserwować seta.

READ  Tysiące maszerowały na rzecz równości LGBT w stolicy Polski

Ma 𝐖𝐈𝐍 ❤️‍🔥

🇵🇱Polska zakwalifikowała się do finału United Cup!!!#United_Cup pic.twitter.com/RkYbjDIDgQ

Czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema Świątek nabrała jednak impetu swoją grą w przewadze w drugim secie, w którym nie miała ani jednego break pointa. Świątek szybko wyszła na prowadzenie 5:0, po czym swój trzeci set zamieniła na 5:1.

Świątek otworzył mocne przełamanie w decydującej partii, a po obronieniu dwóch break pointów w mocnym uścisku i objęciu prowadzenia 2:0, Polak był stosunkowo niewzruszony na drodze do zwycięstwa. Świątek w trzeciej grupie zdobyła 70 procent punktów powrotnych, potwierdzając tym samym niedzielny występ swojego zespołu.

„Czasami trudno to wskazać [to] Jedno się zmieniło [after the first set]. „Czuję, że muszę się trochę uspokoić i nie spieszyć, a także trochę bardziej uważać na piłkę, bo czasami czułem, że nie wyczułem czasu” – powiedział Świątek. „Może to dlatego, że przyjechaliśmy z Perth, ale zdecydowanie potrzebowałem trochę czasu na adaptację i tak się stało, więc jestem szczęśliwy”.

Wcześniej Hurkacz, 26-latek zajmujący dziewiąte miejsce w rankingu Pepperstone ATP, pokonał podstępnego leworęcznego Adriana Mannarino 6:3, 7:5 i zapewnił swojemu krajowi prowadzenie 1:0.

„Zdecydowanie uważam, że dzisiaj była prawdziwa bitwa. Adrian oddał naprawdę mocne uderzenia i naprawdę ciężko było z nim grać” – powiedział Hurkacz. „Walczyłem więc o każdy punkt i myślę, że mentalnie byłem w stanie pozostać w teraźniejszości i bądź dobrej myśli przed każdym punktem.” Punkt i myślę, że byłem dzisiaj naprawdę odporny.”

Rok temu Polska w półfinale niespodziewanie pokonała Stany Zjednoczone. Po dominującym początku w Perth potężna drużyna jest bliska zdobycia pierwszego tytułu w mieszanych zawodach drużynowych. Najlepszy zawodnik z Polski nie wykazał żadnych negatywnych skutków podróży swojej drużyny do Sydney.

READ  Ocaleni z hitlerowskich obozów zagłady świętują 79. rocznicę wyzwolenia Auschwitz w Dniu Pamięci o Holokauście

„Zdecydowanie inaczej jest nagle rozegrać następny mecz w innym mieście i innej strefie czasowej” – powiedział Hurkacz. „Naprawdę lubię grać w Sydney, zwłaszcza, że ​​jest tak wcześnie, bo o 10:30, przy trzygodzinnej różnicy czasu, nie jest zwyczajem rozgrywanie dużego meczu o 7:30 czasu perth. noc Śpij dobrze i baw się dobrze dzisiaj.

Hurkacz przybywa do Ken Rosewall Arena z wynikiem 2:2 w Lexus ATP Head2Head Series z Mannarino. Dwukrotny uczestnik Nitto ATP Finals (2021 i 2023) dobrze spisał się w kluczowych momentach i bez problemu obronił swój serwis, by zwyciężyć po godzinie i 41 minutach.

Oficjalna aplikacja tenisowa |  Pobierz aplikację ATP WTA Live

Przy stanie 4-5 w drugim secie Polak wyszedł po mocnym serwisie, pełnym sprzęgłem, w którym Mannarino oddał dwa strzały, które odbiły się od siatki i wpadły do ​​siatki. Hurkacz zakończył punkt zwycięskim uderzeniem koło słupka siatki. Zanim rozległ się ryk kibiców z Sydney, wiwatowali.

W następnym meczu siedmiokrotny mistrz ATP Tour wykorzystał swoją dynamikę, miażdżąc zwycięzcę forhendu w decydującej przerwie. Potem trzymał się miłości i wzniósł ramiona w geście świętowania.

Polska zakończyła swoje zwycięstwo wynikiem 3:0, kiedy Katarzyna Kawa i Jan Zieliński pokonali Eliksana Lechimiyę i Eduarda Rogera-Vasselina w grze mieszanej 6:3, 6:3.