Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zwolnienie Martina Guptilla z jego kontraktu z NZC „ze skutkiem natychmiastowym”

Zwolnienie Martina Guptilla z jego kontraktu z NZC „ze skutkiem natychmiastowym”

Odbijający, weteran Black Caps, Martin Guptill, został zwolniony z kontraktu krykieta z Nową Zelandią.

Nowozelandzki krykiet potwierdził dziś rano w oświadczeniu, że 36-latek został zwolniony z głównego kontraktu, aby mógł „korzystać z możliwości gry gdzie indziej”.

„Po rozmowach z NZC uzgodniono, że prośba Guptilla o zwolnienie powinna zostać przyjęta ze skutkiem natychmiastowym” – powiedział NZC.

„Ze swojej strony NZC wyjaśniło mu, że chociaż nadal będzie kwalifikował się do selekcji, preferencje będą nadal przyznawane tym graczom, którzy mają kontrakty centralne lub domowe”.

Pojawia się po tym, jak wybór Guptilla został przeoczony na początku tego miesiąca w serii białych piłek przeciwko Indiom z trenerem Garym Steadem, a selektory zamiast tego wybrały Finna Allena.

Decyzja zapadła po 14-letniej karierze Guptilla w Black Caps, w której został czołowym strzelcem T20 w Nowej Zelandii, trzecim co do wielkości w formacie ODI i trzecim na światowej liście wszechczasów T20.

Guptil powiedział, że mimo dzisiejszej decyzji gra z Czarnymi Czapkami pozostaje jego „ostatecznym celem”.

„Gra dla mojego kraju była wielkim zaszczytem i jestem wdzięczny wszystkim w Black Caps i NZC za ich wsparcie” – powiedział.

Ale podobnie, jestem wystarczająco realistyczny, aby zrozumieć potrzebę rozważenia moich opcji w obecnych okolicznościach.

„Dzięki temu wydaniu nadal jestem dostępny w Nowej Zelandii, mam szansę poznać inne możliwości i mogę też spędzić więcej czasu z rodziną – co jest ważne”.

NZC powiedział, że zamiennik kontraktu Guptilla zostanie nazwany „we właściwym czasie”.

„Rozumiemy stanowisko Martina” – powiedział dyrektor generalny NZC, David White. „Był dla nas świetnym pałkarzem przez długi czas iz pewnością nie chcemy stawać mu na drodze, gdy bada inne możliwości.

„Martin był gigantem gry w białą piłkę, oddanym i szanowanym członkiem Czarnych Czapek, który zasłużył sobie na prawo do prowadzenia kariery na własnych warunkach.

READ  Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Filar Erica Murraya - gra w kotka i myszkę, którą mogą zdominować nowozelandzcy wioślarze

Opuścił kontrakt z naszymi najlepszymi życzeniami.

Guptill został trzecim czarnym capem w tym roku, który poprosił i otrzymał zwolnienie z kontraktu NZC po Trencie Boulcie i Colinie de Grandhomme.

Pomimo odejścia White powiedział, że nadal czuje się komfortowo z istniejącymi systemami kontraktów i selekcji.

„Zawodnicy tacy jak Martin, Trent i Colin, którzy mają długie i odnoszące sukcesy międzynarodowe sukcesy, nieuchronnie kończą z alternatywnymi opcjami gry na tym etapie ich kariery i szanujemy to.

„To tylko część naturalnych przypływów i odpływów indywidualnych karier w sportach zespołowych”.