Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zrelaksuj się, aby uratować swój umysł! Zajęcia rekreacyjne mogą znacznie zmniejszyć ryzyko demencji

Minneapolis – Nowe badanie pokazuje, że wykonywanie rzemiosła, granie na instrumencie muzycznym lub rozwiązywanie zagadek może zmniejszyć ryzyko rozwoju demencji o około jedną czwartą.

Przegląd wcześniejszych raportów o demencji obejmujących 2 miliony osób wykazał, że niektóre zajęcia rekreacyjne mogą potencjalnie zmniejszyć szanse na pogorszenie funkcji poznawczych o 23 procent. Badania opublikowane w czasopiśmie Neurologiadzieli zajęcia rekreacyjne na kategorie umysłowe, fizyczne i społeczne – definiując je wszystkie jako czynności, w które ludzie angażują się, aby czerpać z nich przyjemność.

Zaangażowanie się w mentalne spędzanie czasu wolnego odniosło najlepszy efekt, a ludzie byli o 23% mniej podatni na rozwój demencji. Te hobby obejmują czytanie lub pisanie Dla zabawy, Oglądam telewizjęGranie w gry lub instrumenty muzyczne i wykonywanie rękodzieła.

aktywność fizycznaNa przykład chodzenie, taniec, bieganie, pływanie i jazda na rowerze zmniejszyły ryzyko rozwoju demencji o 17 procent. Rozmowy z innymi, uczęszczanie do klubów towarzyskich lub zajęć, spotykanie się z rodziną i przyjaciółmi – ​​wszystko to znalazło się na liście zajęć towarzyskich, co zmniejszyło prawdopodobieństwo rozwoju demencji o siedem procent.

A odrobina odpoczynku zmniejsza ryzyko raka i chorób serca

Wcześniejsze badania wykazały, że zajęcia rekreacyjne wiążą się z różnymi korzyściami zdrowotnymi, takimi jak: Zmniejsz ryzyko zachorowania na rakazmniejszając migotanie przedsionków i świadomość dobrego samopoczucia danej osoby” – mówi autor badania dr Lin Lu z Peking Sixth University Hospital w Pekinie. Informacja prasowa.

Istnieją jednak sprzeczne dowody na rolę zajęć rekreacyjnych w: Zapobieganie demencji. Nasze badania wykazały, że zajęcia rekreacyjne, takie jak rękodzieło, uprawianie sportu lub wolontariat wiązały się ze zmniejszonym ryzykiem demencji”.

Zespół dokonał przeglądu 38 badań z całego świata, które łącznie obejmowały ponad dwa miliony osób bez demencji i obserwowały je przez co najmniej trzy lata. Spośród dwóch milionów uczestników 74 700 zachorowało w tym czasie.

READ  Brain Cancer Canada finansuje pierwszą w Kanadzie technologię genomową do szybkiego i dokładnego diagnozowania guzów mózgu

„Ta metaanaliza wskazuje, że aktywność przynosi korzyści, a jest wiele czynności, które łatwo włączyć do codziennego życia i które mogą być dobre dla mózgu– podsumowuje Lu.

Nasze badania wykazały, że zajęcia rekreacyjne mogą zmniejszać ryzyko rozwoju demencji. Przyszłe badania powinny obejmować większe próbki i dłuższy czas obserwacji, aby ujawnić więcej powiązań między zajęciami rekreacyjnymi a demencją”.

Pisarz Southwest News Service Paul Allingham przyczynił się do powstania tego raportu.