Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czwarty przypadek małpiej ospy został wykryty w Nowej Zelandii

W czwartek Ministerstwo Zdrowia Nowej Zelandii ogłosiło odkrycie czwartego przypadku małpiej ospy.

Ministerstwo twierdzi, że osoba niedawno wróciła z zagranicy i jest obecnie izolowana w Te Waipunamu (południowo-zachodni róg Wyspy Południowej), po pozytywnym wyniku testu.

„Co ciekawe, nie ma dowodów na przenoszenie tego przypadku przez społeczność, a personel zdrowia publicznego ocenił ryzyko przeniesienia z tego przypadku jako niskie” – mówi ministerstwo.

„Aby chronić prywatność tej osoby i jej kontaktów, w tym momencie nie będziemy komentować tej sprawy”.

Dzieje się to w czasie, gdy jest mało prawdopodobne, aby Nowa Zelandia miała zapas szczepionki przeciwko ospie małp przed przeniesieniem do społeczności, powiedział wysoki rangą urzędnik ds. zdrowia w Nowej Zelandii.

Dyrektor Krajowy Państwowej Służby Zdrowia, dr Nick Chamberlain, wygłosił wyróżnienie podczas konferencji medialnej w zeszłym tygodniu.

Pojawia się po tym, jak Fundacja Burnetta, Nowozelandzkie Towarzystwo Zdrowia Seksualnego i główny badacz zdrowia seksualnego Peter Saxton wysłał pięciostronicowy list do premiera, mówiąc, że kraj ma szybko zamykające się okno, aby uniknąć poważnych konsekwencji dla zdrowia publicznego.

Czytaj więcej: Ospa małp – Nowa Zelandia raczej nie otrzyma szczepionki przed przeniesieniem przez społeczność

List mówi, że rząd powinien opracować plan dostarczania szczepionek, który priorytetowo traktuje gejów i biseksualnych mężczyzn, którzy są zagrożeni zarażeniem wirusem. Te szczepienia będą proaktywnie oferowane.

READ  Nowy szczep ptasiej grypy stwarza większe ryzyko rozprzestrzenienia się na ludzi