Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zespół Nowej Zelandii przygotowuje się do swoich pierwszych regat eliminacyjnych do Pucharu Ameryki

Zespół Nowej Zelandii przygotowuje się do swoich pierwszych regat eliminacyjnych do Pucharu Ameryki

Zespół Nowej Zelandii powraca w tym tygodniu do wyścigów po raz pierwszy od obrony Pucharu Ameryki w Auckland w marcu 2021 r.

Pierwsze z 37. Regatów Wstępnych do Pucharu Ameryki zostaną rozegrane w tym tygodniu w Hiszpanii w czteroosobowym AC40.

Wszystkie sześć zespołów – Emirates Team New Zealand, Ineos Britannia, Alinghi Red Bull Racing, Luna Rossa, American Magic i Orient Express Racing – stanie na linii startu w Vilanova e la Geltro.

W kadrze żeglarskiej Nowej Zelandii znajdują się znane twarze Petera Burlinga jako kapitana i sternika, Blaira Tucka i Andy’ego Maloneya jako kapitanów, a Nathan Outridge po raz pierwszy oficjalnie będzie rywalizować z drużyną w konkurencyjnych regatach Pucharu Ameryki.

Josh Jr. i Sam Mitch będą wspierać drużynę jako żeglarze rezerwowi.

„To było bardzo pracowite kilka miesięcy dla zespołu w Barcelonie, ale kiedy przestajesz myśleć o doniosłym wydarzeniu związanym z powrotem do wyścigów, jest to bardzo ważna okazja” – powiedział Burling.

Nowa klasa AC40, która będzie używana podczas Pucharu Ameryki Kobiet i Pucharu Młodzieży w Ameryce w 2024 r., została zaprojektowana przez Team New Zealand i zbudowana przez McConaghy Yachts.

Zespoły będą rywalizować w trzech wyścigach flot w dniu 1 i dniu 2, a dwa wyścigi floty pozostaną w dniu 3. Dwie najlepsze drużyny, które zmierzą się w wyścigu, rozegrają jednorazowy mecz, aby wyłonić zwycięzcę pierwszych regat wstępnych.

„Patrząc na flotę, myślę, że to musi być najmocniejszy skład żeglarzy, jakiego widzieliśmy od bardzo długiego czasu, a to pierwsza szansa, jaką mamy na tym turnieju. Mamy ograniczony czas, aby konkurować z Każdy wyścig ma kluczowe znaczenie dla rozwoju drużyny żeglarskiej.” Birling powiedział.

„Teraz dzieli nas nieco ponad rok od wyścigów w Barcelonie, więc takie regaty są kluczem do zobaczenia, jak rozwijają się zespoły żeglarskie.

„Aby wygrać te regaty, trzeba będzie wykazać się wysokim i stałym poziomem żeglarstwa. Ponieważ łodzie są tej samej konstrukcji w określonych warunkach, oznacza to, że różnica w osiągach między łodziami będzie naprawdę niewielka i spodziewamy się, że wyścig będzie bardzo zacięty. Zależy to również od warunków.” Żyjemy w Villanova, gdzie duże fale wymagają zupełnie innych umiejętności niż płaska woda.

READ  2. południowa, 4. północna w polskiej sosnie | Sporty

Wyścigi rozpoczynają się 16 września (Nowa Zelandia).

Drugie regaty eliminacyjne odbędą się w Jeddah w listopadzie przyszłego roku, natomiast trzecie regaty eliminacyjne odbędą się w Barcelonie w sierpniu przyszłego roku.

rnz.co.nz