Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zdjęcia największego polskiego bankiera Polityka dotycząca wakacyjnej debaty

Warszawa, Polska — Szef polskiego banku centralnego znalazł się w poniedziałek pod ostrzałem po tym, jak został złapany przez ukrytą kamerę na dyskutowaniu o inflacji i polityce fiskalnej z działaczem, który podszedł do niego podczas spaceru.

Niektórzy krytycy twierdzą, że szef Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński mógł złamać prawo, kiedy powiedział kobiecie, że może nastąpić kolejna podwyżka stóp procentowych o ćwierć punktu. Bank dokonał serii podwyżek, które podniosły stopę referencyjną z 0,5% w październiku do 6% obecnie.

Roczna stopa inflacji w Polsce w czerwcu wyniosła 15,5%, najwyższa od 25 lat. Ceny paliw, energii i żywności poszybowały w górę. Wielu Polaków twierdzi, że nie może spłacać podwyższonych rat kredytu.

Aktywistka ze związku rolników Agrounia wyraziła swoje emocjonalne zaniepokojenie Glapinsky’emu, gdy zauważyła go w zeszłym tygodniu w nadbałtyckim kurorcie Sopot, nagrywając rozmowę.

W filmie, który Agronia opublikowała w weekend, Glapiński po cichu poradził jej, by skorzystała z nowego prawa, które pozwala ludziom odraczać niektóre miesięczne spłaty kredytów bankowych w miarę wzrostu stóp procentowych. Zapewnił ją, że tylko raz stopy mogą nieznacznie wzrosnąć, a inflacja w przyszłym roku będzie jednocyfrowa. Na koniec podają sobie ręce.

Głos żony Glapińskiego, Katarzyny, życzącej kobiecie wygrania Totolotka, rozbrzmiewa raz w słynnej loterii w Polsce, która wciąż jest często przywoływana w takim kontekście.

Ekonomista Rafai Mundry powiedział na Twitterze, że Glapiński działał w „przerażający i nieodpowiedzialny sposób”, ujawniając plany dotyczące przyszłej polityki fiskalnej banku.

Poseł lewicowej opozycji Thomas Trela ​​powiedział, że Glapiński powinien skupić się na przerwie i powstrzymaniu się od wygłaszania oświadczeń, nazywając je „szkodliwymi i kompromitującymi”.

Glapiński jest także przewodniczącym rady polityki pieniężnej banku centralnego, która ustala stopy procentowe. Obwiniano go o wysoką inflację w Polsce i zarzucano mu zbyt późne reagowanie. Jego niedawna nominacja na drugą sześcioletnią kadencję wywołała ostre protesty opozycji.

READ  Premiery Wyndham Hotel & Resorts w Polsce: Business Traveller USA

72-letni Glapiński jest długoletnim bliskim partnerem najpotężniejszego polskiego polityka, lidera partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego.

Inni krytycy obrali za cel cały prawicowy rząd premiera Mateusza Morawieckiego i rady, jakich udzielał on swoim członkom Polakom w obliczu rosnących cen i obaw o możliwy brak ogrzewania tej zimy.

Wśród rad, które wywoływały kpiny, Morawiecki prosił Polaków o odizolowanie domów przed zimą i pozwolenie na zbieranie drewna na opał, prezydent Andrzej Duda zachęcał do „optymizmu” i wytrwałości, a minister edukacji sugerował, by mniej jedli i odwiedzali. przyjaciele. Często na obiad.

Do listy dołączyły życzenia żony Glapińskiego, by zdobyć Plutona.

———

Ta historia została poprawiona, aby powiedzieć, że kadencja szefa Narodowego Banku wynosi sześć lat, a nie pięć.