Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tenis: Światowy numer 1 Świątek gra u siebie na Polish Open – English Division

tenismagazyn.pl informuje, że BNP Paribas Poland Open odbędzie się w dniach 25-31 lipca.

Świątek zagra w domu

Jeden z 30 wydarzeń tegorocznego WTA 250, w turnieju bierze udział 32 graczy w losowaniu głównym, z Polską Świątek Naturalny faworyt do zdobycia tytułu.

Dla polskiego gracza będzie to szansa na powrót na zwycięskie drogi po niespodziewanym wczesnym wyjściu z Wimbledonu na początku tego miesiąca.

Przed porażką w trzeciej rundzie z francuską Alize Cornet, Chvwytek wygrała 37 kolejnych meczów, zdobywając w tym czasie sześć tytułów i numer jeden na świecie.

Atrakcje dla mas

Tymczasem stolica Polski szykuje szereg atrakcji dla fanów tenisa, m.in. strefę kibica, strefę rodzinną i różne działania promujące tenis – informuje tenismagazyn.pl.

Prezydent Warszawy Rafai Trzaskovsky powiedział, że gospodarzem BNP Paribas Poland Open jest dla miasta „wielki zaszczyt”, dodając, że publiczność będzie miała „jedyną w życiu okazję do obejrzenia Igi Świątek w akcji na ojczystej ziemi”.

Trzaskowski Powiedział dziennikarzom: „We współpracy z organizatorami przygotowujemy różne desery dla warszawiaków i kibiców tenisa. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia kortów Legii Warszawa w ostatnim tygodniu lipca”.

Bilety już w sprzedaży, a ich koszt waha się od 60 zł (12,50 €) do 250 zł (52 €), informuje tenismagazyn.pl.

(m/g)

źródło: tenismagazyn.plA polskieradio24.pl

READ  Oglądaj transmisję na żywo z Polski i Szwecji – jak oglądać mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata online