Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zarzuty napadu zakłócają kampanię Wimbledonu Kyrgios

W kampanii Wimbledonu Nicka Kyrgios panuje zamieszanie, ponieważ mistrz ćwierćfinału Merkurego spotyka się z oskarżeniami o napaść, która jest częsta w Australii.

Kyrgios zmierzy się z chilijskim nierozstawionym Christianem Garinem w półfinale NZT w środę wieczorem, zaledwie 24 godziny po tym, jak został powołany na spotkanie z Sądem Magistrackim ACT 2 sierpnia.

The Canberra Times poinformował, że domniemany napaść dotyczył byłej dziewczyny i zacytował adwokata Kyrgios Jasona Moffetta, który powiedział, że jego 27-letni klient traktuje zarzut „poważnie”.

Kyrgios był już przesłuchiwany przez londyńskie tabloidy za jego zachowanie podczas pierwszego tygodnia turnieju po jednorazowym numerze światowym 13. 10 000 USD (16 037 NZ$) z wygraną w pierwszej rundzie nad brytyjskim dzikim Paulem Jobem i kolejnymi 4000$ (6 484 NZ$) po ciężkiej wygranej w trzeciej rundzie nad Stefanosem Tsitsipasem.

Może spodziewać się kolejnej ważnej konferencji prasowej po wygranej lub przegranej w Garinie.

Sprawa w sądzie jest uważana za niepożądaną rozrywkę po tym, jak Kyrgios obiecał walczyć przez barierę bólu kontuzji barku, która wymagała dwóch rund leczenia podczas jego pięciosetowego zwycięstwa w czwartej rundzie nad Amerykaninem Brandonem Nakashimą w poniedziałek.

„Obudziłem się po Tsitsipas i miałem ból barku. Grałem dużo w tenisa w ciągu ostatniego półtora miesiąca, więc wiedziałem, że nadszedł czas, aby moje ciało zaczęło odczuwać pewne wibracje” – powiedział.

„Myślę, że to normalne. W tym momencie nie sądzę, żeby ktokolwiek czuł 100 procent.

„Oczywiście Rafa (Nadal), widzisz, jak cały czas ma do czynienia z czymś irytującym. Nie sądzę, żeby był ktoś, kto czuje się w 100 procentach.

„To po prostu coś, czym sobie radzę. Psychicznie czuję, że teraz lepiej sobie z tym radzę”.

Kyrgios powiedział, że nigdy fizycznie nie czuł się w 100 procentach przeciwko Nakashimie.

READ  Holly Davidson i składający się wyłącznie z kobiet zespół sędziowski tworzą historię w męskim teście rugby

„Ale mentalnie zachowywałem całkowity spokój, wiedząc, że nie mogę w pełni wysłać przekazu w całej pięciu grupach. Oczywiście musiałem brać środki przeciwbólowe” – powiedział.

„Nie wracałem zbyt dobrze przez jakiś czas, a potem utknąłem z moimi spluwami w piątym secie. Czułem, że poziom w piątym secie został podniesiony, podczas gdy jego poziom trochę się skończył”.

Zwycięstwo nad Garinem, 43. rozstawionym, doprowadziło Kyrgios do półfinału Wielkiego Szlema z Nadalem lub 11 rozstawionym Amerykaninem Taylorem Fritzem.