Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zapowiedź osiągów Mercedes-AMG GT Concept E z mocą ponad 800 KM

Zapowiedź osiągów Mercedes-AMG GT Concept E z mocą ponad 800 KM

Cienko zamaskowany prototyp ma silnik elektryczny zamontowany z tyłu.

W tym tygodniu Mercedes będzie mocno obecny w Monachium podczas targów IAA Mobility Show 2023, prezentując nowy Concept CLA Class i E-Class Kombi. Pokazuje także zakamuflowany prototyp przyszłorocznej, w pełni elektrycznej Klasy G, wraz z nową Klasą E All-Terrain oraz zaktualizowanymi modelami EQA, EQB i EQV. A jakby tego było mało, potrójnej gwiazdce udało się wkraść także pojazd, który nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany.

Przywitaj się z Mercedesem-AMG GT Concept E Performance. Zaledwie trzy tygodnie temu zaprezentowano drugą generację AMG GT Coupé w wersjach z lat 1955 i 63, a teraz wskazówki z Affalterbach zapowiadają już topową wersję. Może i wygląda niemal identycznie jak zaprezentowane już modele, ale poza intensywnie kolorowymi światłami ma także zmodyfikowany zderzak, w którym mieści się port ładowania.

Tak, ta koncepcja (chociaż to w zasadzie prototyp) Jest to pojazd hybrydowy typu plug-in, wyposażony w silnik elektryczny napędzający tylną oś. Utrzymuje pod maską silnik V8, a efektem jest łączna moc ponad 800 koni mechanicznych. To ogromny wzrost w porównaniu do GT 63 i jego „niewielkich” 577 KM. Nie wspomniano o momencie obrotowym, ale z pewnością jest on znacznie wyższy w porównaniu do 800 Nm obecnego flagowca.

Po tym, jak w drugiej edycji AMG GT Coupé stało się znacznie większym samochodem (z siedzeniami 2+2), jest wystarczająco duże, aby pomieścić złożony silnik hybrydowy V8. W GT 63 SE Performance zelektryfikowany układ napędowy ma dobrą moc 831 koni mechanicznych i ponad 1400 Nm (1032 lb-ft). Czas pokaże, czy nowe coupe będzie pasować do tych liczb.

Chociaż te specyfikacje robią wrażenie, nie zapominajmy, że nowy dwudrzwiowy GT waży 4343 funtów (1970 kg). Nie trzeba dodawać, że model PHEV będzie cięższy po dodaniu silnika elektrycznego, akumulatora itp.

READ  Microsoft potwierdził, że Joseph Staten odchodzi z Xboxa

Zwróć uwagę, że Mercedes-AMG GT Concept E Performance stanie się modelem produkcyjnym w 2024 roku.