Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zamek skończy się po 100 latach

Zamek skończy się po 100 latach

Według architekta Edmunda Anscombe, po ponad 100 latach zamek Earnscleugh zostanie ukończony.

Po miesiącach przesłuchań, raportów i zgłoszeń, Komitet Sesyjny Rady Hrabstwa Central Otago, w skład którego wchodzą Crs Neil Gillespie, Martin McPherson i Ian Cooney, w zeszłym tygodniu wydał zgodę dostawcy na otynkowanie budynku zgodnie z planem Anscombe od ponad wieku.

Właściciel Marco Kremers powiedział, że zatwierdzenie dostawcy było ostatnim brakującym elementem układanki.

„Uśmiechaliśmy się przez cały tydzień”.

Pan Creamers i jej mąż, Ryan Sanders, kupili zamek około 18 miesięcy temu z zamiarem uczynienia go swoim domem i luksusowym zakwaterowaniem dla maksymalnie sześciu gości jednocześnie.

Jednak wymóg Rady, aby uzyskać świadomą zgodę dostawcy na tynkowanie, które obejmuje wzmocnienie sejsmiczne, zrujnował ich plany i budżet.

Z ulgą rozstrzygnęli to na swoją korzyść.

„Możemy teraz skupić nasze umysły na innych rzeczach” – powiedział Kremers.

Zatwierdzenie przyszło z warunkami. Część południowa budynku miała pozostać nieotynkowana, aby pokazać oryginalny mur, i zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi. Sekcja została wybrana ze względu na jakość cegieł w tym rejonie.

Cegły użyte w budynku były zwykłe lub sekundowe i nie miały być stale narażone na działanie żywiołów.

Drugim warunkiem zatwierdzenia było udokumentowanie historii budynku. W ciągu sześciu miesięcy od zakończenia tynkowania zewnętrznego co najmniej jedna tablica interpretacyjna o rozmiarze A2 lub większym, obejmująca historię historyczną, architektoniczną i społeczną budynku, miała zostać umieszczona na miejscu w dobrze widocznym miejscu.

Pan Creamers powiedział, że para była upokorzona wsparciem społeczności dla projektu.

Na przesłuchaniu w maju powiedział, że mieli nadzieję na spokojną pracę na zamku i powolną integrację ze społeczeństwem. Rozgłos wokół wielu zatwierdzeń zasobów, które są niezbędne do przywrócenia i ulepszenia zabytkowego budynku kategorii 1, uniemożliwił to.

„Jesteśmy znani na całym świecie na Clyde” – powiedział.

READ  Szczyt klimatyczny w Biden jest dla rządu okazją do ujawnienia mocniejszego zobowiązania do ograniczenia emisji

Wszystkie wnioski do zgłoszonego wniosku o zgodę na wykonanie tynkowania zostały złożone.

Ekspert ds. dziedzictwa CODC, Robin Miller, przekonywał, że cegły wytrzymają działanie żywiołów i jest to zapis epoki, w której wzniesiono budynek.

Małżonkowie wyremontowali na posesji wozownię, w której będą mieszkać na czas prac nad zamkiem.

W zeszłym miesiącu Cramers powiedział, że plany dotyczące dawnych stajni na terenie posiadłości zostały wstrzymane z powodu czasu i pieniędzy wydanych na uzgodnienie dostawcy tynków.

Rozpoczęły się prace we wnętrzu zamku, odrestaurowano też dach.

Anscombe, który zaprojektował również Otago Girl’s High School i University of Otago Clocktower Building, narysował plany zamku Earnscleugh dla Stephena Spain w 1920 roku. Hiszpania przeżywała ciężkie czasy po rozpoczęciu budowy i nigdy nie ukończyła jej zgodnie z planami.

Obecni właściciele odkupili posiadłość od sadowniczej rodziny van der Voort, która kupiła budynek wraz z gruntem, na którym sadzili jabłka.

W tamtym czasie Jackie van der Voort powiedziała, że ​​rodzina zdecydowała się sprzedać budynek, ponieważ był on wartościowy dla społeczności, ale wymagał renowacji, a oni tego nie zrobili.