Wzgórza upokorzone przez huragany w upalnej drugiej połowie

Hurricanes sprowadzili Highlanders na ziemię dzięki skromnemu zwycięstwu 29-14 w Dunedin tego wieczoru, w dużej mierze dzięki dominującej drugiej połowie.

The Highlanders weszli do gry z serią trzech zwycięstw, chociaż te zwycięstwa nadchodziły z franczyzami spoza Nowej Zelandii, a Hurricanes pokazali, że Południowcy mają jeszcze wiele do zrobienia, zanim będą mogli wygrać ze stroną nowozelandzką .

Przynajmniej tak było w drugiej połowie.

W zaciętej pierwszej połowie obie drużyny dzielił tylko jeden punkt dzięki późnej karze Jordiego Barretta, ale wcześniej obie strony walczyły o znalezienie dziur w obronie, mimo długich okresów posiadania piłki.

Jednak gospodarze wielokrotnie pozwalali swoim gościom wymykać się spod kontroli ze słabą dyscypliną i błędami w obronie.

Doprowadziło to do pierwszej próby gry w 14. minucie, kiedy Salsi Riassi wykończył cierpliwy atak Hurricanes, sięgając do bramki między niedoszłymi obrońcami.

W odpowiedzi The Highlanders postawili na prostotę, pracując nad potężnym scrumem, w którym Hugh Renton wszedł z tyłu stawki, dając swojej drużynie prowadzenie 7-5.

Fani często przewracają oczami, robiąc zadrapania, ale dziś czeka ich gratka z All Blacks Ethanem de Grootem i Tyrelem Lomaxem – obaj niedawno ponownie podpisali kontrakt z NZR do 2026 roku – walcząc o najwyższą pozycję w pierwszej linii.

Ale to Lomax uśmiechnął się pod koniec pierwszej połowy, gdy Barrett wykorzystał późny rzut karny, dając swojej drużynie prowadzenie 8-7. Rekord, z którego Highlanders nie byliby szczególnie zadowoleni, biorąc pod uwagę ich szanse w ataku, których nie byli w stanie wykorzystać, gdy miało to znaczenie.

Po przerwie niewiele się poprawiło, a wręcz pogorszyło. Duzo gorszy.

Wczesna próba Jamesa Blackwella sprawiła, że ​​Hurricanes zyskali chwilę wytchnienia na tablicy wyników po zgrabnym woleju Cama Roigarda, a pomocnik Hurricanes był w ciągu około czterech minut własną próbą, przechwytując atakujących Highlanders, przebiegnąwszy 70 metrów i zdobywając bramkę. .

READ  Chargers zwalniają trenera Brandona Staleya i dyrektora generalnego Toma Telesco

Druga próba Riassiego w 65. minucie w zasadzie sprawiła, że ​​gra była poza zasięgiem, ale Highlanders wykorzystali późną próbę pocieszenia ze strony Billy’ego Harmona, aby dać wiernym fanom powód do świętowania.

Wynik pozostawił Highlanders z trzema zwycięstwami i czterema porażkami w sezonie, przy wszystkich czterech porażkach z innymi drużynami Super Rugby z Nowej Zelandii.

Z drugiej strony Hurricanes prowadzą w tym sezonie 6:1; Ich jedyna porażka to spotkanie z The Blues w Waszyngtonie, gdy tydzień wcześniej powstrzymywali Ardiego Saveę za zabójczy gest.

Jednak zespół Wellington ma przed sobą trudne dwa tygodnie z niepokonanymi Chiefs w najbliższą sobotę, zanim Brumbies przyjadą do miasta po pożegnaniu pod koniec miesiąca.