Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wystawa Stelli McCartney w Paryżu ma na celu wyznaczenie trendu w kierunku mikrozrównoważonego rozwoju |  moda

Wystawa Stelli McCartney w Paryżu ma na celu wyznaczenie trendu w kierunku mikrozrównoważonego rozwoju | moda

Pokaz Stelli McCartney, który odbył się na publicznym placu przed Centre Pompidou w Paryżu, był jak dotąd najbardziej zrównoważony, ale miała nadzieję, że nie pozostanie niezauważony.

„Jeśli dobrze wykonuję swoją pracę, nie powinieneś widzieć żadnego zrównoważonego rozwoju” – powiedział projektant za kulisami po pokazie. „Musi wyglądać jak popisowa i efektowna. Nie chcę, aby wyglądała jak zrównoważona moda – chcę, aby wyglądała seksownie, prosto i łatwo.”

Jest jeden wyjątek od reguły McCartneya. W pierwszym rzędzie obok jej ojca Paula siedział Bernard Arnault, prezes i dyrektor generalny LVMH Luxury Goods i trzeci najbogatszy człowiek na świecie. McCartney ma nadzieję, że Arnault zauważy, że eleganckie „skórzane” torby na ramię w kształcie bagietki S-Wave są wykonane z winogronowej alternatywy dla skóry, a popularna torba Frayme z masywnym łańcuchowym paskiem jest wykonana z grzybni o strukturze przypominającej korzenie. na grzyby i że kryształy na siatkowym skafandrze Belli Hadid nie zawierały rozpuszczalników.

„Mam to wspaniałe miejsce przy stole i chcę wykorzystać tę pozycję, aby zmienić modę od wewnątrz”, powiedziała McCartney, która zyskała rolę specjalnego doradcy ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Arnault, gdy LVMH przejęło mniejszościowy udział w jej firmie na trzy lata. „Pan Arnault nie jest głupi. Oglądając moją prezentację, patrząc na te wszystkie nieskórzane buty, nieskórzane torby i nieskórzane kurtki, może porównać to, na co patrzy z innymi markami. Widzi to tam nie ma poświęcenia w zakresie wyglądu, kompletności ani jakości w tym, co robię”.

McCartney próbuje przekonać Arnault, że skóry winogron z winnic LVMH – które mają 13 farm na czterech kontynentach – mogą stać się surowcem do produkcji bardziej alternatywnej mody skórzanej. „Chcę się zakraść do środka. Mam nadzieję, że to możliwe.”

Odnawialna bawełna pojawiła się również po raz pierwszy w wyniku trzyletniego projektu pilotażowego w Turcji, w którym przyjęto metodologię uprawy odnawialnej w procesie produkcji bawełny, który wychwytuje węgiel w glebie. Rolnictwo odnawialne, nazywane „od brudu do koszuli” w celu odwrócenia sukcesu ruchu żywnościowego „z pola na stół”, jest postrzegane jako główny front w dążeniu do zrównoważonego rozwoju w modzie, przy czym więcej projektów jest wspieranych przez Levi Straussa i Ralpha Laurena.

READ  Ricky Martin występuje w Hollywood Bowl... po wygranej bitwie sądowej ze swoim siostrzeńcem

Plenerowa oprawa pokazu, która przyciągnęła duży tłum, była pierwszą McCartneya. „Chciałem, aby każdy, kto chciał, mógł przyjść i obejrzeć pokaz. Moje ubrania są do noszenia i łatwo dostępne – ekskluzywność w branży modowej nie przypadła mi do gustu. tak dużo, jak mogę.”

Podstawowe kolory zabytków Paryża zostały odzwierciedlone w dodatkowej jasnej palecie kolorów. Żółty, który wyjątkowo mocno zagościł podczas tego miesiąca wybiegów, został nazwany „limoncello” w swoich asymetrycznych sukienkach i spodniach noszonych na kryształowych biustonoszach.