Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

wyśmiał prezydenta Francji Macrona podczas ceremonii otwarcia Pucharu Świata w Rugby

wyśmiał prezydenta Francji Macrona podczas ceremonii otwarcia Pucharu Świata w Rugby

Chwilę po ceremonii otwarcia Pucharu Świata w Rugby prezydent Francji Emmanuel Macron został wygwizdany przez kibiców na Stade de France, gdy wchodził na boisko.

Skandale „Allez Les Bleus” rozległy się po całym stadionie, ale niektóre drwiny nie ustawały, po czym inni fani wybuchli spontanicznym skandowaniem hymnu narodowego „La Marsylianka”.

Macron, którego niepopularny plan emerytalny doprowadził do napięć społecznych, wstał z założonymi rękami i po zakończeniu przemówienia oklaskiwał prezydenta Światowego Związku Rugby Billa Beaumonta.

Kiedy przyszła kolej Macrona na przemówienie, rozległy się buczenia, a jego głos był początkowo ledwo słyszalny. Fani jednogłośnie skandowali dopiero pod koniec, gdy Macron ogłosił, że dziesiąta edycja turnieju jest otwarta.

Ceremonia otwarcia odbyła się pod reżyserskim okiem nagrodzonego Oscarem francuskiego aktora Jeana Dujardina. Wyszedł w białej koszuli bez rękawów, która pasuje do upalnych warunków.

Impreza była świętem francuskiej gastronomii, kultury i sztuki. Występowali skaczący akrobaci, ogromny tłum kilkudziesięciu osób ubranych w fantazyjne stroje i ogromna nadmuchiwana Wieża Eiffla wznosząca się na środku placu.

W pewnym momencie Dujardin został uniesiony wysoko nad nim.

Aktorzy otrzymali owację na stojąco, ale nastrój szybko się popsuł, gdy Macron wyszedł.

Następnie Francja i Nowa Zelandia spotkały się w meczu otwarcia, a Francja wygrała 27-13.

READ  All Blacks vs Ireland: Sam Whitlock, TJ Perinara chłoną lekcje narracji o klęsce