Miedwiediew nokautuje Alkaz i dociera do finału US Open, gdzie czeka na niego Djoković

Daniił Miedwiediew przewidział, że będzie musiał rozegrać „11 z 10”, aby wyprzedzić obrońcę tytułu i czołowego rozstawionego Carlosa Alcaraza na US Open.

Jak Miedwiediew ocenił swój dzisiejszy występ w półfinale z Alcarazem?

Miedwiediew ogłosił po zwycięstwie nad Alcarazem 7:6 (3), 6:1, 3:6, 6:3, ustawiając mecz w finale z Novakiem Djokoviciem, 6:3, 6: „Zagrałem 12 z 10 .” -2, 7-6 (4) Wcześniejszy zwycięzca nad nierozstawionym Amerykaninem Benem Sheltonem.

Rozstawiony z numerem 3 Miedwiediew wygrał swój jedyny duży turniej na Flushing Meadows w 2021 roku, pokonując w tym roku w meczu o tytuł 23-krotnego mistrza Wielkiego Szlema Djokovica. Uniemożliwiło to Djokovicowi ukończenie pierwszego od 1969 roku Wielkiego Szlema w męskim tenisie w roku kalendarzowym.

Jeszcze przed rozpoczęciem tych dwóch tygodni ludzie nie mogli się doczekać meczu Djokovic vs. Alcaraz w ostatnim dniu imprezy. To rywalizacja pokoleniowa – Djokovic ma 36 lat; Alcaraz 20 – który w ostatnich miesiącach olśnił tenisowy świat.

Poniedziałkowe spotkanie NZT w Nowym Jorku mogło być rewanżem za zeszłomiesięczny finał Cincinnati Masters, który wygrał Djokovic, lipcowy finał Wimbledonu, który wygrał Alcaraz, oraz półfinał French Open w czerwcu. , wygrany przez Djokovica.

Ale tak nie miało być.

Miedwiediew stanął na przeszkodzie.

„Taki mecz może się zdarzyć” – powiedział Alcaraz.

Alcaraz, który bez względu na to, co stanie się w poniedziałek, odda rozstawione z numerem 1 Djokovicowi, próbował zostać pierwszym człowiekiem, który wygrał turnieje jeden po drugim w Nowym Jorku, odkąd Roger Federer zwyciężył pięć razy z rzędu w sezonie 2004-08.

Kilka dni temu Alcaraz mówił o swoim rozwoju w ciągu ostatnich 12 miesięcy i o tym, jak bardzo dojrzał.

„Po tym meczu zmienię zdanie” – powiedział Alcaraz. „Nie jestem wystarczająco dojrzały”.

Zamiast tego będzie to Miedwiediew, 27-latek z Rosji, który wystąpi w swoim trzecim finale US Open w ciągu pięciu lat i piątym w historii meczu o tytuł mistrzowski.

READ  Książę William, Charlotte życzy szczęścia lwicom

Przegrał z Rafaelem Nadalem w Nowym Jorku w 2019 r. oraz z Djokoviciem w Australian Open w 2021 i 2022 r.

Nie mogąc się doczekać spotkania z Djokoviciem powiedział Miedwiediew: „Wyzwaniem jest gra przeciwko człowiekowi, który zdobył 23 tytuły Wielkiego Szlema, a ja mam tylko jeden”. „Kiedy go tutaj pokonałem, mogłem grać lepiej niż sam, więc muszę to zrobić jeszcze raz. Nie ma innego wyjścia”.

Miedwiediew dwukrotnie w tym sezonie przegrał z Alcarazem, w tym w półfinale Wimbledonu. Te natychmiastowe rezultaty zaniepokoiły Miedwiediewa.

Powiedział: „Przed meczem na pewno było wiele wątpliwości.

Ale stanął na wysokości zadania. Czy to kiedykolwiek było.

Alcaraz z uśmiechem zauważył, że stał z tyłu, aby oddać serwis i wyczarowywał uderzenia lobem „z domu”, zauważając również, że Miedwiediew uderzył forhendem mocniej niż zwykle.

Jeden ważny moment: po tym, jak w pierwszym tie-breaku miał 3-all, Miedwiediew zdobył kolejne cztery punkty i zdobył seta.

„Całkowicie straciłem rozum” – powiedział Alcaraz.

Kiedy Miedwiediew prowadził 3:0 w drugim secie, Alcaraz odszedł na bok i rozważał uderzenie rakietą w ziemię w pobliżu ławki rezerwowych, ale się wycofał.

„Trudno było mi zachować spokój” – powiedział Alcaraz.

Były momenty błyskotliwości obu zawodników, popisy atletyzmu, instynktu i strzały, które powaliły fanów na kolana.

Ze swojego miejsca w narożniku dla gości na stadionie Arthur Ashe często wyskakiwał Juan Carlos Ferrero, mistrz French Open z 2003 roku, który jest trenerem Alcaraz. Ferrero wydawał się spięty przez cały drugi set, gdy mecz zdawał się wymykać jego zawodnikowi, a on nadal otrzymywał instrukcje i ostrzeżenia w języku hiszpańskim.

Wszystko pomogło, choć na krótko. Alcaraz naprawdę nabrał dobrej energii w trzecim secie, a jego taktyka ataku na siatkę – obejmująca dużo serwisów i wolejów – była skuteczna. Zdobył 54 punkty na 70, plasując się na końcu siatki.

READ  Bayern nie może sobie pozwolić na opłatę za transfer Haaland: Khana

Miedwiediew służył tak, jak zawsze. Obronił osiem z dziewięciu break pointów, z którymi się mierzył, a następnie często zdobywał najkrótsze punkty meczowe, wygrywając 101 ze 174 wymian, które trwały maksymalnie cztery strzały.

Od początku meczu Alcaraz nie był w najlepszej formie.

„Nie widzimy, żeby robił to zbyt często” – powiedział Miedwiediew. – Zaczyna trochę tęsknić.

Ostatnia zmiana nastąpiła, gdy w czwartym secie Alcaraz przegrywał 3:2. To był długi, prawie 15-minutowy mecz, wypełniony wieloma błyskotliwymi atakami chudego Miedwiediewa, którego długie ramiona zdawały się sięgać rakietą we wszystko.

Kiedy Miedwiediew przybył ponownie, Alcaraz podniósł wzrok i złożył ręce, jakby chciał powiedzieć: „Dziękuję!”

Jednak Alcaraz nie trafił w jeden strzał, a potem nie był w stanie do końca oddać piłki, gdy sięgnął po ukośny bekhend. Dało to Miedwiediewowi prowadzenie i przewagę, której nie oddał, nawet gdyby przy serwowaniu do zwycięzcy musiał odłożyć na bok dwa podwójne błędy, a część kibiców domagała się odwrócenia jego uwagi.

„To niezbyt miłe. Ale cieszę się, że im to nie pomogło” – powiedział Miedwiediew. „Mogą teraz iść spać”.

Alcaraz został zapytany, ile czasu zajmie mu pokonanie tej porażki.

„Dni? Tygodnie? „Nie wiem” – odpowiedział. „Nie sądzę, że będę długo myślał o tej stracie”.