Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coco Gauff pokonuje Arynę Sabalenkę, wygrywając US Open i zdobywając swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema w wieku 19 lat

Coco Gauff pokonuje Arynę Sabalenkę, wygrywając US Open i zdobywając swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema w wieku 19 lat

Tak myślało wiele osób Coco Jouf W pewnym momencie to zrobisz. Nie miało znaczenia, jak mała była. Nie ma znaczenia, czy po drodze pojawią się niepowodzenia. Te ogromne oczekiwania nie ułatwiły zadania zostania mistrzynią Wielkiego Szlema jako nastolatka – zwłaszcza gdy temu refrenowi towarzyszyły głosy innych, którzy w nią wątpili.

Zrobiłem to jednak. W wieku 19 lat brała udział w US Open, gdzie jako dziecko przychodziła z rodzicami, aby oglądać swoje rywalki, Serenę i Venus Williams.

Gauff odłożyła na bok przeciętny start i po porażce wróciła do swoich pierwszych dużych mistrzostw Aryny Sabalenki 2-6, 6-3, 6-2 My otwarci Finał odbędzie się w sobotę (niedziela czasu nowozelandzkiego) ku uciesze hałaśliwej publiczności, która tętniła życiem od początku do końca.

Kiedy było już po wszystkim, kiedy roniła łzy radości, kiedy ściskała mamę i tatę, gdy oni również płakali, Gauff najpierw podziękowała im, a także swoim dziadkom i rodzeństwu, z których jedno nie odpowiedziało na telefon FaceTime natychmiast po gra. Następnie Gave wziął mikrofon podczas ceremonii, aby zwrócić się do każdego, kto zastanawiał się, czy ten dzień kiedykolwiek nadejdzie.

„Dziękuję ludziom, którzy we mnie nie wierzyli. Miesiąc temu zdobyłem tytuł (Tour) i ludzie mówili, że na tym poprzestanę. Dwa tygodnie temu zdobyłem tytuł (Tour), a ludzie mówili, że to jest to największy tytuł, jaki kiedykolwiek zdobyłem. Zamierzam wygrać” – powiedział Gauff, który odniósł swoje najlepsze zwycięstwo. W 12 kolejnych meczach: „Trzy tygodnie później jestem tutaj z tym trofeum”. najlepiej podejść do tego z wdziękiem i szczerze mówiąc, robiłem wszystko, co w mojej mocy, tym, którzy myśleli, że dolewają wody do mojego ognia: wy dolewaliście do niego gazu”. Rzeczywiście, jest teraz bardzo gorąco. „.

READ  „Nigdy nie byłem tak przerażony” – kapitan Springboks Siya Kolisi po tym, jak doznał podwójnego trafienia od All Blacks
Amerykanka Coco Gauff odbiera trofeum turniejowe po pokonaniu Aryny Sabalenki i zdobyciu tytułu mistrza tenisa kobiet US Open.

Frank Franklin II/AP

Amerykanka Coco Gauff odbiera trofeum turniejowe po pokonaniu Aryny Sabalenki i zdobyciu tytułu mistrza tenisa kobiet US Open.

Pochodząca z Florydy Gauff jest pierwszą amerykańską nastolatką, która od czasu Sereny Williams w 1999 r. wygrała najważniejszy turniej tenisowy w kraju. Jeśli w zeszłym roku US Open miało na celu pożegnanie się z Williams, która po raz ostatni brała udział w zawodach, tegoroczne dwa tygodnie Nowy Jork przekształcił się w „Witamy w wielkim czasie!” Chwila dla Jowisza.

Wkroczyła na scenę w wieku 15 lat, kiedy została najmłodszą kwalifikantką w historii Wimbledonu, a w swoim debiucie w Wielkim Szlemie w 2019 r. dotarła do czwartej rundy. W zeszłym roku dotarła do swojego pierwszego dużego finału na French Open, zajmując drugie miejsce . Coś, co wydawało się krokiem w tył, miało miejsce w lipcu ubiegłego roku w All England Club, gdzie została znokautowana w pierwszej rundzie.

Od tego czasu wygrała 18 z 19 konkursów, pracując z nowym duetem trenerskim Bradem Gilbertem i Pere Ripą.

Coco Gauff pokazuje swoje emocje po zdobyciu pierwszego tytułu Wielkiego Szlema.

Manu Fernandez/AP

Coco Gauff pokazuje swoje emocje po zdobyciu pierwszego tytułu Wielkiego Szlema.

Rozstawiona z numerem 6 Gauff dokonała tego w sobotę, wytrzymując siłę, jaką Sabalenka wykazywała się przy niemal każdym uderzeniu rakietą. W końcu przyzwyczaiła się do tego i była w stanie odpowiadać na strzał za strzałem. Gauff złamała się, rozpoczynając trzeciego seta w jednym z tych punktów, śledząc każdą trafioną piłkę, aż w końcu trafiła w hak przerywany uderzeniem pięścią i okrzykiem „No dalej!”

Wkrótce wynik tego seta wynosił 4:0 na korzyść Gauffa. Przy wyniku 4:1 Sabalenka zrobiła sobie przerwę medyczną, podczas której masowano jej lewą nogę. Goff zachował formę podczas przerwy, która trwała kilka minut, a nie 50 minut Protesty klimatyczne w półfinale – Ćwicząc niektóre serwisy.

Po wznowieniu meczu Sabalenka przełamała swój serwis i podwyższył wynik na 4-2. Jednak Gauff złamał jej prawy grzbiet, szybko serwował zwycięstwo, po czym upadł na plecy na kort. Szybko poszła na trybuny, żeby odnaleźć rodziców.

READ  Top 5 graczy, na których należy uważać w grze pojedynczej

„Zrobiłeś to!” Matka Goffa powiedziała jej to przez łzy.

Coco Gauff świętuje zdobycie punktu.

Karol Krupa/AP

Coco Gauff świętuje zdobycie punktu.

Sabalenka rozpoczyna dziś grę z rekordem 23-2 na najważniejszych turniejach w 2023 r., w tym ze swoim dziewiczym tytułem Wielkiego Szlema na… Australian Open W styczniu. 25-letni Białorusin ma już pewność, że w przyszłym tygodniu po raz pierwszy awansuje z drugiego na pierwsze miejsce w rankingach WTA.

Ale fani zamienili ją w rolę foliową. Jak to często bywa, gdy amerykański zawodnik gra w Ameryce, Goff był odbiorcą największego wsparcia z miejsc na stadionie Arthur Ashe na 23 000 miejsc. Dźwięki oklasków i wiwatów, które rozbrzmiewały echem podczas jej przedmeczowego wywiadu telewizyjnego, który był pokazywany na ekranach wideo na arenie, zostały zagłuszone przez dźwięki oklasków i wiwatów, które odbijały się echem od zamkniętego, rozsuwanego dachu.

Nawet na wczesnych etapach Gauff świętował zwycięzców, jakby mecz się skończył. Podobnie jak błędy Sabalenki. Jej błędy, zwłaszcza podwójne błędy – a w sumie było ich sześć, trzy w samych pierwszych dwóch gemach serwisowych, a także jeden związany z przełamaniem w drugim secie – oraz różne inne błędy, w tym jeden bekhend podawany przez ramię w stronę bramki. siatka i coś, co wyglądało na wolej. Znacznie prostszy atak.

Pod koniec Sabalenka popełniła 46 niewymuszonych błędów, czyli znacznie więcej niż dwukrotność całkowitej liczby 19 Gauffa.

Można to obejrzeć z innej strony: Gauff potrzebował jedynie 13 zwycięzców, aby w sobotę zgromadzić 83 punkty.

Coco Gauff podnosi puchar.

Johna Minchillo/AP

Coco Gauff podnosi puchar.

Kiedy Sabalenka wszystko dobrze radzi sobie z nią, każdy przeciwnik jest trudny do pokonania — nawet ktoś tak szybki, bystry i intuicyjny jak Gauff, którego skuteczność uderzeń na każdym korcie zdołała utrzymać ją w miejscach, w których niewielu innych graczy jest w stanie się dorównać.

READ  Setki grad Khana - FBC News

Jakimś cudem Goff zaczął to robić w kółko. Sabalenka zaczęła popełniać błędy, często klepając się po udzie, mamrocząc lub kręcąc głową.

Wczesne przełamania osiągnęli przy wyniku 2-all, po czym Sabalenka wygrała kolejne cztery gemy i wygrała seta. W tym okresie miał miejsce ekscytujący moment, który przed zakończeniem wywołał wrzawę na widowni. Gauff z trudem oddawał strzały Sabalenki nad siatką, włączając w to odbijanie huczącego loba w biegu, zanim drugi, niedostępny lob odbił się od podłogi i wbił się w trybuny.

Sabalenka uniosła lewą rękę i poruszyła palcami, prosząc ludzi na trybunach o odrobinę miłości.

Wkrótce jednak Gauff zaczął grać lepiej, Sabalenka była jeszcze dalej od celu, a miłość do jednego z nich przestała istnieć, najnowszego mistrza Wielkiego Szlema w tej sporcie.