Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wybuch ptasiej grypy w północnym Izraelu. Nikt nie został ranny, mówią urzędnicy

Urzędnicy poinformowali w piątek, że epidemia ptasiej grypy, która w ostatnich tygodniach zabiła dużą liczbę drobiu i dzikiego ptactwa w północnym Izraelu, prawdopodobnie osiągnęła swój szczyt i zaczęła spadać w ciągu ostatniego tygodnia.

Eksperci ostrzegają, że ryzyko rozprzestrzenienia się ptasiej grypy na ludzi jest poważnym problemem. Ale według urzędników rządowych obawy te się nie spełniły.

Ministerstwo Rolnictwa i Kancelaria Premiera ogłosiły, że nic nie wskazuje na to, by ludzie zostali zakażeni w wyniku rozprzestrzeniania się wirusa H5N1, poinformował publiczny nadawca Kan.

W raporcie stwierdzono, że urzędy stwierdziły, że w ciągu ostatnich dwóch dni zaobserwowano „zachęcający powrót do zdrowia”.

Według Gana epidemia dotknęła 20 kompleksów kurników – głównie w północnym Izraelu, w których znajduje się około 1 miliona kurczaków – oraz 15 siedlisk ptaków.

W rezerwacie jeziora Hula niektóre z nich 5000 dźwigów zginęło Choroby. Raport mówi, że ponure zadanie zbierania ciał żurawi z jeziora przez pracowników ministerstwa i izraelskiego Urzędu ds. Przyrody i Parków ma zostać zakończone w poniedziałek.

Martwe żurawie zarażone ptasią grypą (ptasią grypą) w rezerwacie przyrody Wadi Hula, północny Izrael, 2 stycznia 2022 r. (Moraz Brom/Flash90)

Według Kan.

Wybuch epidemii rozpoczął się w zeszłym miesiącu w dolinie Hula, a Margliot zebrała się w Górnej Galilei, przy granicy libańskiej.

W samym Margaliot zginęło lub zostało zabitych ponad pół miliona kur niosek. Wszystkie kurniki są zakażone i zostały zamknięte przez inspektorów. Minister rolnictwa Oded Forer powiedział, że dozwolony jest import jaj niepodlegających opodatkowaniu i że nie będzie braków.

Brudne warunki na fermie jaj w północnym Izraelu, gdzie kurczęta żyją w klatkach nad kopcami swoich odchodów. (zrzut ekranu)

Większość szczepów ptasiej grypy nie zaraża ludzi. Jednak cztery szczepy wzbudziły niepokój: H5N1 od 1997, H7N9 od 2013, H5N6 od 2014 i H5N8 od 2016.

READ  Naukowcy twierdzą, że terapia na podczerwień może pomóc osobom z demencją

Izrael kilkakrotnie widział epidemie choroby od jesieni.

Pierwsza epidemia miała miejsce w Moshav Nihalal w dolinie Jezreel, zgodnie z powiadomieniem wysłanym przez departament weterynaryjny ministerstwa hodowcom drobiu 18 października 2021 r. Należy zauważyć, że ptasia grypa jest czasami przenoszona przez dzikie ptaki — Izrael leży na corocznej trasie migracji między Europie, Azji i Afryce — i wezwał do natychmiastowego transportu wszystkich ekologicznych kurczaków, ptaków na wolnym powietrzu i innych kurczaków do zamkniętych obiektów.

Do 3 listopada 2021 r. wirus został również znaleziony w kibucu Ma’ian Zvi, niedaleko Zichron Yaacov, a od 21 listopada rozprzestrzenił się na farmę kaczek w Kfar Baruch w dolinie Jezreel i farmę indyków w Ein Zurim, na południu kraju. Kiryat Malachi w południowym Izraelu.

Władze stwierdziły, że epidemia wśród kurczaków była częściowo spowodowana używaniem przez rolników podstawowych klatek, niehigienicznych warunków i złego monitorowania lub raportowania przez rolników w Margaliot.

Minister ochrony środowiska Tamar Zandberg nazwała wybuch epidemii „najgorszym ciosem w przyrodę w historii kraju”.

Sue Surkis przyczyniła się do powstania tego raportu.

jesteś poważny doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, relacje z Izraela i świata żydowskiego, które trzeba przeczytać.

Do tej pory mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych serwisów informacyjnych, nie wprowadziliśmy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby pomogli nam wesprzeć naszą pracę, dołączając Społeczność The Times of Israel.

Już za 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, jednocześnie ciesząc się The Times of Israel Darmowe reklamya także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

READ  Badanie mówi, że rekiny wykorzystują pole magnetyczne Ziemi jako system nawigacji GPS dla rekinów

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć