Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czym jest Florona? Co wiesz o zakażeniach związanych z Covid-19 i grypą?

Słowo flurona zyskało popularność jako sposób na opisanie pozytywnego przypadku testowego zarówno dla Covid-19, jak i grypy jednocześnie. Gdy sezon grypowy zaczyna się w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, niektóre szpitale i ośrodki testowe Covid-19 w Kalifornii i Teksasie w Stanach Zjednoczonych oraz za granicą w Izraelu zgłosiły przypadki osób z grypą i Covid-19.

Eksperci od chorób zakaźnych twierdzą, że koinfekcje dwóch odrębnych chorób układu oddechowego nie są nowym zjawiskiem – i donoszą, że ludzie zarazili się Covid-19, a data grypy to początek pandemii koronawirusa.

Oto, co musisz wiedzieć o fluronie lub jednoczesnej grypie i Covid-19.

Co to jest „Florona”?

Według Światowej Organizacji Zdrowia i Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, możliwe jest, że dana osoba wykaże pozytywny wynik testu zarówno na grypę, jak i Covid-19 w tym samym czasie. Flurona to nieformalny sposób na opisanie tego, łączący słowa grypa i koronawirus, zgodnie z definicją tego słowa opublikowaną w tym tygodniu przez Dictionary.com.

„To nie jest nowy podmiot. Te objawy nie powinny być wstrzymywane” – powiedział Janak Patel, dyrektor Wydziału Chorób Zakaźnych i Immunologii na University of Texas Medical Branch w Galveston, gdzie trzech pacjentów uzyskało pozytywny wynik testu na obie choroby. .

Według CDC pojawienie się nowego słowa wiąże się ze zwiększoną aktywnością grypy w Stanach Zjednoczonych, szczególnie we wschodnich i centralnych regionach kraju. Eksperci ds. zdrowia spodziewali się, że ten sezon grypowy będzie gorszy niż w zeszłym roku, kiedy wprowadzono wiele protokołów, takich jak noszenie masek i dystans społeczny, aby spowolnić rozprzestrzenianie się Covid-19, a także znacznie ograniczyć rozprzestrzenianie się grypy.

Grypa to zakaźna choroba układu oddechowego, która zwykle rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych od października do maja, a wiele przypadków odnotowano od grudnia do lutego.

Czy wzrośnie liczba powiązanych urazów?

READ  United Launch Alliance uruchomiło program Vulcan Pathfinder w celu uzupełnienia testów

Eksperci od chorób zakaźnych stwierdzili, że jednoczesne rozprzestrzenianie się grypy i wysoce zakaźnego wariantu Omicron, który spowodował rekordowe poziomy nowych przypadków Covid-19, może oznaczać wzrost liczby koinfekcji.

W Stanach Zjednoczonych będzie więcej koinfekcji grypą i COVID-19, powiedział Timothy Brewer, profesor wydziału chorób zakaźnych w David Geffen School of Medicine na UCLA. Powiedział, że są to dwa różne wirusy i nie połączą się, aby stworzyć nowy.

„Nic z tego nie było nieoczekiwane ani niezwykłe”, powiedział dr Brewer. „Są to wirusy, które zachowują się dokładnie tak, jak tego oczekujemy”.

Departament Zdrowia Publicznego hrabstwa Los Angeles nie śledzi ani nie bada poszczególnych przypadków grypy. Przedstawiciel powiedział, że wydział widział jednocześnie pozytywne testy na grypę i Covid-19, ale nie był w stanie powiedzieć, jak często.

„Jednoczesne zakażenie więcej niż jednym wirusem układu oddechowego jest niezwykle powszechne i nie ma powodu, aby oczekiwać, że SARS-CoV-2 będzie wyjątkiem od tej reguły” – powiedział przedstawiciel Departamentu Zdrowia hrabstwa Los Angeles.

Jakie są objawy Florony?

Covid-19 i grypa są odrębnymi chorobami układu oddechowego z ich leczeniem i opcjami szczepień.

Według Światowej Organizacji Zdrowia różne wirusy mają pewne podobieństwa, w tym objawy, metody rozprzestrzeniania się, typy osób najbardziej zagrożonych rozwojem poważnej choroby oraz kroki, które można podjąć, aby spowolnić rozprzestrzenianie się każdej z tych chorób.

Według CDC Covid-19 i grypa mają wiele wspólnych objawów, w tym kaszel, zmęczenie, gorączkę, duszność, ból gardła, bóle ciała i katar lub zatkany nos. Eksperci twierdzą, że przy takich podobnych objawach trudno jest odróżnić, czy dana osoba ma Covid-19, czy grypę, czy nie.

„Nie ma konkretnych objawów, które mogłyby powiedzieć, że masz infekcję w tym samym czasie” – powiedział Jonathan Green, dyrektor ds. epidemiologii szpitalnej w Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles.

READ  Naukowcy znajdują dowody na to, że ludzie robili ubrania 120 000 lat temu antropolog

Czy grypa i Covid-19 są razem bardziej niebezpieczne?

Eksperci twierdzą, że nie ma wielu danych ani badań, które pozwoliłyby ustalić, czy posiadanie Covid-19 i grypy w tym samym czasie doprowadzi do poważniejszej choroby, niż gdyby dana osoba miała tylko jedną chorobę.

Przegląd opublikowany w grudniu 2021 r. w czasopiśmie Frontiers in Public Health wykazał, że obecność tych dwóch chorób w tym samym czasie „nie ma wpływu na ogólny wskaźnik śmiertelności”. Przytoczyła dziesiątki badań, które badały ciężkość koinfekcji Covid-19 i grypy.

Eksperci ds. chorób zakaźnych stwierdzili, że istnieją ograniczone dane i doświadczenie z tym konkretnym rodzajem koinfekcji, chociaż nie ma wyraźnych wskazówek, że koinfekcja doprowadziła do poważniejszych chorób.

„Oczywiście zdrowy rozsądek podpowiadałby, że infekcja dwoma wirusami prawdopodobnie nie jest dobra” – powiedział dr Green. „Jednak nie mamy wystarczających danych i nie widzieliśmy wyraźnych dowodów na gorsze wyniki w przypadku obu infekcji. ”

Eksperci amerykańscy wzywają do szczepienia – przeciwko Covid-19 i grypie – aby uchronić się przed ciężką chorobą, hospitalizacją i śmiercią.

udział w Biuletyny miętowe

* Wpisz dostępny adres e-mail

* Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera.

Nie przegap żadnej historii! Bądź w kontakcie i poinformowany z Mint. Pobierz naszą aplikację już teraz !!