Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wybuch epidemii Covid-19 Delta: Nowa Zelandia i jej szpitale – przepełnione czy wystarczająco obsadzony personelem?

Northland i części Waikato pozostają na 3 poziomie alertu, podczas gdy testy nauczycieli wczesnego dzieciństwa są pozytywne, a tajemnicze przypadki wciąż pojawiają się w Auckland. Wideo / NZ Herald

Lekarz z Wellington odrzucił uwagi sekretarza zdrowia, że ​​nastąpił wzrost liczby łóżek na OIOM-ie i wezwał go do znalezienia „tylko jednego” lekarza, który mógłby poprzeć to twierdzenie.

Dr Paul Young, specjalista od intensywnej terapii z Rady Zdrowia Regionu Stołecznego i Wybrzeża, przemawiał po tym, jak sekretarz zdrowia Andrew Little powiedział RNZ, że od początku pandemii w całym kraju dodano około 100 dodatkowych łóżek na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

„Drogi AndrewLittleMP” – napisał na Twitterze.

„Obawiam się, że pańskie twierdzenie, że liczba łóżek na OIOMie wzrosła z 234 do 340 w ciągu ostatnich 15 miesięcy, jest błędne.

„Ośmielam się odwiedzić jakikolwiek oddział intensywnej terapii w kraju i znaleźć jednego (i tylko jednego) lekarza, który może obejrzeć ich nowo dostarczone łóżka”.

Niewiele mówi, że rząd zaczął szkolić więcej wykwalifikowanych pielęgniarek z oddziału intensywnej terapii, który osiągnął 1400 od początku 2020 roku.

Pojemność OIT w całym kraju waha się obecnie od 65 do 70 procent, podczas gdy ogólne wykorzystanie szpitali waha się od 80 do 85 procent.

“Więc jest trochę dodatkowej energii.”

Powiedział, że w nadchodzących miesiącach ludzie z Covid-19 mogą być pewni, że otrzymają opiekę.

„Możemy zwiększyć liczbę łóżek opieki do 550 OIOM-ów lub OIOMów.

„To zagrozi planowanej opiece, więc ludzie stracą procesy opieki i zaplanowane rzeczy”.

Wywierana jest presja na szpitale i poczyniono postępy w sprowadzaniu większej liczby pielęgniarek do obsługi pacjentów z Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii.

„Dlatego w zeszłym roku rozpoczęliśmy program, aby zapewnić dodatkowe szkolenie większej liczbie pielęgniarek, obecnie prawie 1400, do pracy w środowisku OIOM. Nawet jeśli nie są w pełni wykwalifikowanymi pielęgniarkami OIOM, mogą pracować w środowisku OIOM”.

READ  Koronawirus Covid 19: Trzecia fala uderza w Wielką Brytanię, gdy zmienna Delta przejmuje kontrolę

Niewielu powiedziało, że ten plan zadziałał w Wielkiej Brytanii.

Ministerstwo będzie współpracować z bankami DHB, aby pomóc w rozwiązaniu zaległości.

Odnotowano również wzrost zdolności do uzupełniania ważnych braków pielęgniarskich w krótkim czasie.

„Wiemy, że w tej chwili istnieje niedobór, ale podobnie jak inni pracownicy służby zdrowia, mają do czynienia z osobami narażonymi i wrażliwymi populacjami.

Ale dr Young powiedział, że „bezwzględnie potrzebują krajowych wytycznych i funduszy, aby wykorzystać nasze istniejące możliwości na oddziale intensywnej terapii.

„Nie chodzi o przygotowanie się do napływu wojsk [although that is still important].

„Zamiast tego chodzi o przygotowanie się na nową chorobę w Wielkiej Brytanii, która jest w stosunkowo stabilnym, wysoce obniżonym stanie odporności, wykorzystując równowartość 25 procent naszej normalnej pojemności OIOM dziennie… wielkość populacji”.

Powiedział, że łóżko na OIOM z personelem to takie, w którym „wyspecjalizowany i przeszkolony personel pielęgniarski jest dostępny na OIOM-ie, aby zapewnić całodobową opiekę pacjentowi wymagającemu wentylacji z personelem: stosunek liczby pacjentów 1:1 i w którym znajduje się jeden specjalista. najmniej w menu OIOM przez cały czas.

„Jeśli otrzymasz poradę, że mamy 340 łóżek na OIOM-ie, otrzymasz złą radę” – napisał.

Zapytany o procent pacjentów w szpitalu, którzy zostali zaszczepieni, Young odpowiedział: „Szczepienie jest zdecydowanie najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby się chronić”.

„Prawie każdy pacjent hospitalizowany podczas tej epidemii nie został zaszczepiony”.

Kiedy wezwano go do udzielenia odpowiedzi, Little powiedział Heraldowi, że liczby, o których mówił, zostały zgłoszone przez DHB i „jest mało prawdopodobne, aby poszczególni specjaliści OIOM DHB byli świadomi możliwości systemu jako całości”.

“W sierpniu zeszłego roku poproszono DHB o potwierdzenie dodatkowych łóżek, które mogliby szybko zamienić na opiekę na OIOM / HDU. DHB wspólnie poinformował, że mogą zapewnić łącznie od 320 do 340 łóżek na OIOM / HDU. Byłoby to oparte na posiadaniu Dodatkowy przeszkolony personel i dostęp do respiratorów.

READ  Nowa Zelandia przetrzymuje bezterminowo osoby, którym nie zostaną postawione zarzuty żadnego przestępstwa. To nienawistne

“DHB zostały również zapytane, jaką dodatkową pojemność mogą stworzyć dla opieki na OIOM/HDU, nawet jeśli oznaczałoby to pogorszenie zaplanowanej opieki. Na tej podstawie DHB poinformował, że mogą zwiększyć pojemność do 550.

“Aby to zapewnić, Departament Zdrowia zapewnił dodatkowe fundusze DHB na szkolenie, aby umożliwić innym pielęgniarkom pracę w środowisku OIOM / HDU. Udostępniono również fundusze na stworzenie większej liczby przestrzeni podciśnieniowych i większej liczby respiratorów”.

Dr Richard Stubbs, chirurg ogólny i prezes Medix, powiedział, że przeciążony system opieki zdrowotnej oznacza coś więcej niż tylko „przytłoczenie lekarzy i pielęgniarek oraz brak łóżek intensywnej opieki”.

„System opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii stanowi wyraźny przykład przeciążenia systemu opieki zdrowotnej i jego skutków.

„Dane z College of Surgeons of England pokazują, że listy oczekujących na zabiegi elektywne wzrosły do ​​tej pory 10-krotnie w porównaniu z wybuchem Covid-19.

„Ponad pięć milionów ludzi w Wielkiej Brytanii czeka obecnie na zabiegi elektywne. To ogromna liczba osób i oznacza, że ​​całe pokolenie będzie żyło w wyczerpaniu lub, w wielu przypadkach, umrze przedwcześnie z powodu chorób, które nie są wcześnie wykrywane i leczone. ”

Kiedy Nowa Zelandia rozważała „otwarcie”, rząd musiał upewnić się, że kraj jest przygotowany do obsługi pacjentów z Covid-19, jednocześnie wykluczając opiekę nad pacjentami z innymi chorobami i schorzeniami.