Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

British Airways podrzucają panie i panowie na neutralne płciowo pozdrowienia

podróż

Do widzenia, panie i panowie! Czołowa brytyjska linia lotnicza BA zmieniła adresy na neutralne pod względem płci. Zdjęcie / Tango Tsuttie, Unsplash

British Airways to najnowsza linia lotnicza, która zrzuca na pokład swoich samolotów pozdrowienia dotyczące płci.

Po tym, jak Lufthansa auf wiedersehen powiedziała Damenowi und Herrenowi w lipcu, a Japan Airlines zmieniły pozdrowienia na angielski w 2020 roku, wiodąca brytyjska linia lotnicza dostosowuje również swoje reklamy podczas lotu, aby używać bardziej otwartego języka.

„Panie i panowie” zostaną zastąpione przez „wszyscy” na rejsach British Airways.

The Sunday Telegraph poinformował, że zmiana ma na celu uczynienie lotów bardziej inkluzywnymi i lepiej odzwierciedlać mieszankę klientów.

„Święcimy różnorodność i inkluzywność i dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy nasi klienci czuli się mile widziani podczas lotu z nami” – powiedział rzecznik linii lotniczych.

Air Canada była pierwszą krajową linią lotniczą, która w 2019 r. przeszła na język neutralny pod względem płci.

Niektórzy pasażerowie chwalili British Airways, uznając termin „panie i panowie” za zbyt formalny, staromodny i taktowny.

Zmiana PA spotkała się z wrogością niektórych podróżników i krytyków.

Komentator Piers Morgan odrzucił ten ruch jako „nonsensowny znak cnoty”.

Założyciel WWP i guru marketingu w Wielkiej Brytanii Martin Sorrell nie był zachwycony decyzją dotyczącą brandingu.

„Ważne nie są reklamy, to jedzenie, Wi-Fi, obsługa, szybkość wsiadania i wysiadania z samolotu” – powiedział The Telegraph.

READ  Wybuch Covid-19 w Delcie: błąd w szczepieniu solą fizjologiczną – opóźnienie w poinformowaniu opinii publicznej o swoim „niefortunnym” – mówi Hepkins

Pokazywanie różnorodności nie było głównym problemem dla podróżnych, ale było to łatwe zwycięstwo dla linii lotniczej, nazywając to „znakiem czasu”.

Rzecznik Air New Zealand powiedział, że Air New Zealand zaktualizowało swoje obszary chronione na pokładzie, aby uwzględnić wszystkie wyścigi w 2020 roku.

„W tym czasie przeszliśmy od ‘Kia Aura dla pań i panów’ do ‘Kia Aura dla wszystkich’”.