Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wszystko, co chcesz wiedzieć

Pomysł wykorzystania kontrolera z urządzeniami mobilnymi może wydawać się początkowo dziwny, ale grając w Genshin Impact jest to bardzo proste.

Istnieją zarówno oficjalne, jak i nieoficjalne sposoby na uzyskanie obsługi konsoli na urządzeniach mobilnych. Miłośnicy iOS Wsparcie konsoli można uzyskać oficjalnie, podczas gdy gracze Androida będą musieli uciekać się do metod innych firm, aby osiągnąć podobny efekt. Tak czy inaczej, gracze Genshin Impact mogą grać za pomocą konsoli, nawet na urządzeniach mobilnych.

Poniższy artykuł szczegółowo opisuje obie metody dla wygody fanów mobilnych. Zawiera również szczegółowe informacje na temat dostępnych kontrolerów, które miHoYo oficjalnie obsługuje dla urządzeń z systemem iOS, a także wszelkie inne drobne notatki Gracze Jinshin Impact Powinni o tym wiedzieć, zanim spróbują zagrać w Genshin Impact za pomocą konsoli.Jinshin Effect: Jak korzystać z konsol na urządzeniach mobilnych

Przykład konsoli, która oficjalnie obsługuje Genshin Impact (zdjęcie za pośrednictwem RAZER)
Przykład konsoli, która oficjalnie obsługuje Genshin Impact (zdjęcie za pośrednictwem RAZER)

Gra z kontrolerem urządzenia przenośne To niezłe doświadczenie, o którym niektórzy gracze chcą wiedzieć więcej. Warto zauważyć, że nie każdy typ konsoli jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi, niezależnie od tego, czy jest to Android czy iOS. Jednak miHoYo opublikowało kilka szczegółów na temat tego, które konsole powinny współpracować z iOS.

iOS (metoda oficjalna)

Jeśli gracze Genshin Impact zaktualizują swoją wersję iOS do iOS 14 lub nowszego, będą mogli oficjalnie korzystać z następujących konsol:

  • Kontroler bezprzewodowy Xbox (Bluetooth)
  • Kontroler bezprzewodowy Xbox Elite Series 2
  • Kontroler bezprzewodowy PlayStation DualShock 4
  • Kontrolery MiFi Bluetooth
  • brzytwa kishi

Gracze muszą przejść do swoich ustawień i przejść do „Typu kontroli” w sekcji „Sterowanie”. W tym miejscu gracze muszą skorzystać z menu rozwijanego w obszarze Typ sterowania i wybrać opcję Kontroler zamiast ekranu dotykowego. Gracze będą musieli ponownie włączyć konsolę za każdym razem, gdy uruchomią Uderzenie Genshin.

READ  Aktor z Bollywood Ranveer Singh kupuje Lamborghini Urus Pearl Capsule Edition

Oczywiście konsola musi być włączona, a urządzenie z systemem iOS uruchamiającym musi mieć możliwość połączenia się z Bluetooth, aby to zadziałało. Schematy sterowania dla konsol PS i Xbox są takie same jak schematy sterowania na ich oryginalnych konsolach.

Android (nieoficjalny)

Niestety, chociaż iOS otrzymał oficjalną obsługę konsoli w Genshin Impact 1.3, nadal istnieją oficjalne wiadomości o tym, kiedy urządzenia z Androidem otrzymają oficjalną obsługę konsoli.

Istnieją jednak sposoby na nieoficjalne granie w Genshin Impact za pomocą konsoli na urządzeniach z Androidem. Octopus – Gamepad, mysz, klawiatura Keymapper to świetna aplikacja, która pozwala graczom mobilnym na przerysowanie schematu sterowania większości gier mobilnych, aby dopasować je do posiadanej przez nich konsoli.

Po połączeniu konsoli z aplikacją Octopus gracz powinien zauważyć dwa małe półprzezroczyste kółka w górnej części gry. Następnie kliknij ikonę „+”, a gracz powinien zobaczyć takie elementy, jak klawisz, pad kierunkowy, lewy analog itp.

Twoja aplikacja Octopus powinna wyglądać mniej więcej tak (Obraz za pośrednictwem MrDeeLee)
Twoja aplikacja Octopus powinna wyglądać mniej więcej tak (Obraz za pośrednictwem MrDeeLee)

Gracze wprowadzą odpowiednie dane wejściowe ze swojej konsoli w powyższych sekcjach, a następnie włączą dane wejściowe Urządzenie z Androidem Na odpowiedniku ekranu dotykowego. Tak więc, gdy gracz naciśnie ten przycisk na kontrolerze, aplikacja Octopus automatycznie naciśnie go na ekranie dotykowym.

Niestety pomimo wszystkich przecieków dziejących się w środku Społeczność wpływu JinshinNadal nie ma informacji o oficjalnej obsłudze konsoli Android. Fani Androida będą musieli na to poczekać lub mogą skorzystać z powyższej metody dla wygody.