Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wszyscy Black Caleb Clarke trenują z South Sydney Rabbitohs

Wszyscy Black Caleb Clarke trenują z South Sydney Rabbitohs

Caleb Clark miał poczucie, że rok 2023 będzie tak pomyślny, jak miał nadzieję.

Christoph Ena/AP

Caleb Clark miał poczucie, że rok 2023 będzie tak pomyślny, jak miał nadzieję.

Skrzydłowy All Blacks Caleb Clarke będzie trenował z drużyną NRL South Sydney Rabbitohs w styczniu, aby przygotować się do sezonu rugby 2024.

Newshub poinformował, że 24-latek nie rozważał zmiany kodu, ale chciał zintensyfikować swoje treningi przed przyszłorocznymi występami w Super Rugby Pacific z drużyną Blues.

Clarke przyjaźni się z obrońcą Rabbitohs Latrellem Mitchellem i ma nadzieję, że krótki pobyt w klubie Premier League zapewni mu dodatkową przewagę.

„Zawsze byłem fanem Rabbitohs i pomyślałem, że podczas wakacji przed dołączeniem do kampanii Blues będę mógł się uczyć od chłopaków z NRL” – Clarke powiedział Newshubowi.

„Po roku, który nie poszedł tak, jak oczekiwałem, chcę zrobić coś innego, jeśli chodzi o przygotowania do roku 2024. Przebywanie w środowisku z ludźmi, na których się wzoruję i od których mogę się uczyć, może przynieść mi przewagę, której pragnę”. Wejdź w nowy sezon i ciesz się nim.

Caleb Clark jest dobrym przyjacielem Latrella Mitchella z Rabbitohs.

Marka Colby’ego/Getty Images

Caleb Clark jest dobrym przyjacielem Latrella Mitchella z Rabbitohs.

Clarke rozegrał 20 meczów w drużynie All Blacks, ale w tym roku był jedynie zawodnikiem marginalnym i zaliczył tylko dwa występy na Pucharze Świata we Francji. Rozegrał cały mecz przeciwko Namibii, a następnie wszedł z ławki w meczu z Urugwajem.

Chociaż niektórzy kibice i działacze wolą postrzegać ligę i rugby jako rywalizujące ze sobą zasady, wśród zawodników i trenerów panuje wzajemny podziw dla obu dyscyplin sportowych.

Były trener All Blacks Steve Hansen był znakomitym doradcą Bulldogs, podczas gdy pomocnik All Blacks Jordie Barrett spędził rok w Melbourne Storm, a także w klubie AFL Richmond.

„Myślę, że po prostu próbuję stać się lepszy jako sportowiec. Jest wiele rzeczy, które mogę zabrać od innych ikon, więc to jest pozytywne” – powiedział Barrett w marcu swojego pobytu w Melbourne.

READ  Real Madryt awansuje z Manchesterem City i dociera do finału Ligi Mistrzów

„Często zaglądasz do okopów i widzisz obecnie konflikt pomiędzy NRL a FA w Australii, ale myślę, że na poziomie zawodników wszyscy darzą się wzajemnym szacunkiem.

„Wszystkie kody wymagają dużego rozwoju i możesz wybierać rzeczy z innych środowisk, które mogą dodać wartość do twojej gry, więc jestem pewien, że zobaczymy dużo tego”.