Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wściekły szef Jaguara Land Rovera odpowiada na twierdzenie, że Range Rover jest najczęściej kradzionym samochodem w miarę wzrostu stawek ubezpieczenia

Wściekły szef Jaguara Land Rovera odpowiada na twierdzenie, że Range Rover jest najczęściej kradzionym samochodem w miarę wzrostu stawek ubezpieczenia

Szef Jaguara Land Rovera ostro skrytykował twierdzenia, że ​​samochody jego firmy są najczęściej kradzione w Wielkiej Brytanii, uznając je za „mity” i „dezinformację”.

Adrian Mardell powiedział, że Range Rover nie jest „najczęściej kradzionym samochodem w Wielkiej Brytanii” i że w zeszłym roku liczba kradzieży spadła o 27 procent w porównaniu z 2022 rokiem.

Ze raportów wynika, że ​​do marca 2023 r. najczęściej kradzionym samochodem był Range Rover Velar – ponad dwa na 100 zgłoszonych samochodów zostały skradzione.

Niektórzy właściciele twierdzili również, że musieli wycofać swoje samochody z dróg ze względu na wysokie koszty ubezpieczenia związane ze wskaźnikiem kradzieży.

„Nie jest to najczęściej kradziony samochód w Wielkiej Brytanii, jak błędnie donoszono” – powiedział ze złością dziennikarzom Mardell po ogłoszeniu przez firmę najnowszych wyników finansowych.

„Nie ma absolutnie żadnego powodu, dla którego jakakolwiek firma ubezpieczeniowa nie miałaby chętnie i łatwo ubezpieczyć tych nowych pojazdów. Nie ma powodu w żadnej części kraju.”

„Jest oczywiste, że branża ubezpieczeniowa nie wykorzystuje informacji i danych. Jest zbyt wolna, aby reagować na dane” – dodał.

Jaguar Land Rover to ulubiona firma wielu gwiazd

(Archiwum Władzy Palestyńskiej)

W październiku ubiegłego roku firma wznowiła ochronę ubezpieczeniową w związku z rosnącymi kosztami i odmową niektórych firm ubezpieczania pojazdów.

Powiedział jednak, powołując się na dane policyjne, że tylko 11 z łącznej liczby 12 800 sprzedanych nowych modeli Range Rovera zostało skradzionych.

Range Rovery, często używane przez celebrytów, polityków, a nawet członków rodziny królewskiej, mogą kosztować od 40 080 funtów do prawie 200 000 funtów w przypadku najbardziej zaawansowanych modeli.

READ  Wielka Brytania będzie musiała odkupić gaz wysyłany do Europy

Mardell nalegał także, aby ministrowie zwiększyli wydatki na policję, aby zapobiegać kradzieżom samochodów, zamiast dokonywać obniżek podatków przed budżetem.

„Wolałbym przeznaczyć pieniądze na ten cel, niż na przyszłoroczne obniżki podatków. Jest to ważne dla wielu ludzi. Chodzi o strukturę społeczeństwa, w którym żyjemy” – powiedział. Musimy rozwiązać tę sprawę.”

„Musimy utrudnić życie gangom i ludziom, którzy pracują. Finansujemy ochronę policji w portach częściowo dlatego, że jest jej za mało. Kontenery nie są sprawdzane i wywożą za granicę.”