Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cios dla Brytyjczyków znajdujących się pod presją, ponieważ duże obniżki podatków budżetowych mogą zostać zniweczone przez ataki terrorystyczne Houthi na żeglugę na Morzu Czerwonym

Cios dla Brytyjczyków znajdujących się pod presją, ponieważ duże obniżki podatków budżetowych mogą zostać zniweczone przez ataki terrorystyczne Houthi na żeglugę na Morzu Czerwonym

Znawcy rządu mówią, że ataki terrorystyczne na statki na Morzu Czerwonym mogą osłabić nadzieje na duże obniżki podatków w budżecie.

Kanclerz skarbu Jeremy Hunt ostrzegł, że nie ma „takich samych możliwości” w zakresie rozdawania prezentów, jak w swoim jesiennym oświadczeniu.

Duże obniżki podatków Jeremy’ego Hunta mogą uszczuplić budżet z powodu ataków terrorystycznych Houthi na żeglugę na Morzu CzerwonymŹródło: EPA

Oczekuje się, że dokona interwencji „chirurgicznych” poprzez obniżenie podatków od pracy, takich jak składki na ubezpieczenie społeczne.

Dzieje się tak, gdy wspierani przez Iran rebelianci Houthi kontynuują ataki zachodnich statków handlowych na Morzu Czerwonym.

Sytuacja ta doprowadziła do wzrostu kosztów kontenerowców przewożących towary z Azji do Europy, co może skutkować wzrostem inflacji.

Statki te zwykle przepływają przez Kanał Sueski.

Jednak wiele kontenerowców wybiera obecnie dłuższą, droższą i bezpieczniejszą trasę wokół afrykańskiego regionu Przylądka Południowego.

Jeden z informatorów rządowych powiedział: „Jeremy nie zarządza oczekiwaniami samymi komentarzami.

„Wystarczy spojrzeć, co dzieje się w Kanale Sueskim.

„Istnieje ryzyko inflacji”.

Stawki za transport kontenerów wzrosły od czasu, gdy Houthi rozpoczęli ataki wspierające Hamas w Gazie.

W ciągu jednego tygodnia stycznia koszt 20-stopowego kontenera na trasie z Szanghaju do Europy wzrósł o 8,1 procent, do 2375 funtów.

Ponure wieści nadchodzą, gdy Hunt staje w obliczu wezwań do obniżenia ceł na napoje spirytusowe – Brytyjczycy płacą więcej podatków niż jakikolwiek inny kraj z grupy G7.

Około 80 procent ceny butelki spirytusu stanowią podatki.

Producenci szkockiej i ginu twierdzą, że obecna stawka podatku na alkohol jest „niezrównoważona” i prowadzi do zamykania pubów.

Napisali do kanclerza, żądając cięć w wiosennym budżecie w marcu.

Organizacja UK Spirits Alliance napisała: „Brytyjski sektor hotelarsko-gastronomiczny stoi obecnie w obliczu kryzysu, a puby i bary w całej Wielkiej Brytanii są codziennie zamykane ze względu na rosnące koszty.

READ  Stonehenge JV na szczycie czerwcowych rankingów kontraktów

„Ponieważ jedną trzecią napojów serwowanych w hotelach stanowią napoje alkoholowe, wiemy, że ciężar obowiązków jest zbyt duży, aby go unieść”.