Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wścieklizna: wściekły mrówkojad przewożony między ogrodami zoologicznymi naraża 13 osób

Wścieklizna: wściekły mrówkojad przewożony między ogrodami zoologicznymi naraża 13 osóbbiuro informacyjne Panie chroń ją

W artykule dziennie Raport tygodniowy zachorowalności i śmiertelności (MMWR)W opisie przypadku autorzy opisu przypadku omówili narażenie 13 osób na wściekliznę spowodowane przeniesieniem wścieklizny mrówkojad z zoo w Wirginii do zoo w Tennessee.

Obraz w domenie publicznej / Daderot za pośrednictwem wikimedia commons

16 sierpnia 2021 r. Departament Zdrowia Tennessee (TDH) został powiadomiony o pozytywnym wyniku testu na wściekliznę u mrówkojada południowoamerykańskiego (Tamandua tetradactyla) w hrabstwie Washington w stanie Tennessee. Tamanduas lub mniejsze mrówkojady to rodzaj mrówkojadów, u których wcześniej nie odnotowano wścieklizny. Zwierzę mieszkało kiedyś w zoo w Tennessee, a niedawno zostało przeniesione z zoo w Wirginii. TDH przeprowadziła badanie w celu potwierdzenia wyniku wścieklizny, scharakteryzowania wariantu wścieklizny i zapewnienia oceny ryzyka narażenia wśród osób, które miały kontakt z tamanduą. Ocenę ryzyka przeprowadzono dla 22 pacjentów w celu określenia potrzeby profilaktyki poekspozycyjnej wścieklizny (rPEP); rPEP został zarekomendowany 13 podmiotom, z których wszyscy wyrazili zgodę na jego otrzymanie. Korzystając z wyników genetycznych wirusa wyizolowanego z Tamandua i wiedzy o epidemiologii wścieklizny, urzędnicy ds. zdrowia publicznego ustalili, że zwierzę prawdopodobnie było narażone na dzikie szopy przebywające w zoo w Wirginii.

Przeczytaj cały raport tutaj

READ  Po pionierskich badaniach i terapii światłem niewidomy odzyskuje częściowy wzrok