Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy to chrząszcz czy grypa? Dowiedz się, jak niektóre typowe objawy mogą pomóc w różnicowaniu

Ból gardła jest jednym z najczęstszych objawów, jakich doświadczają pacjenci z Covid-19. Z drugiej strony jest to coś, przez co przechodzą ci, którzy mają do czynienia z zwykłą grypą lub przeziębieniem.

Ból gardła zwykle jest suchy, bolesny i swędzący. Pacjent może również odczuwać zgrubienie gardła, zwłaszcza przy próbie połknięcia czegoś.

Czy jest więc jakiś sposób na wyprowadzenie? Ból gardła covid Którą chorobę wywołują inne choroby?

Nie ma na to ostatecznej odpowiedzi.

Jednym ze sposobów mierzenia, jak szybko choroba rozprzestrzenia się między osobami pozostającymi w bliskim kontakcie z pacjentem, może być.

Eksperci zwrócili uwagę, że wirus Corona rozprzestrzenia się łatwiej i szybciej niż grypa i może wywoływać u niektórych osób poważne objawy.

Ponadto, chociaż niektóre objawy przeziębienia i chrząstki mogą się nakładać, tym ostatnim zwykle towarzyszy duszność i utrata węchu lub smaku. Ponadto ból gardła wywołany przez Covid zwykle trwa nie dłużej niż pięć dni.

Na początku tego miesiąca Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) również odnotowała pewne wspólne różnice, na które należy zwrócić uwagę między grypą a Covid-19.

Grypa jest bardzo powszechna, szczególnie w tym sezonie, a jej objawami są zwykle gorączka i ból, powiedziała dr Sylvie Briand, dyrektor ds. Zarządzania Ryzykiem Zakaźnym WHO.

„Bóle mięśni i objawy górnych dróg oddechowych, takie jak kichanie i kaszel, to tylko niektóre z innych objawów” – powiedziała.

W przypadku Covid-19 objawy są w zasadzie takie same, ale mamy dodatkowe objawy, takie jak brak węchu i brak smaku.

Wiele osób, zwłaszcza młodych, cierpi na te dodatkowe objawy Covid-19. Ale czasami ludzie mają bardzo niewiele objawów, czy to z powodu Covid-19, czy grypy. To naprawdę zależy od twojego poziomu odporności” – wyjaśnił Briand.

Zarówno Covid-19, jak i grypa rozprzestrzeniają się poprzez kropelki i aerozole, gdy zarażona osoba kaszle, kicha, mówi, śpiewa lub oddycha.

READ  Najnowsze informacje na temat stosowania dawek przypominających COVID-19, szczepionek COVID-19 oraz ryzyka rozwoju zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia

Kropelki i aerozole mogą wylądować w oczach, nosie lub ustach osób znajdujących się w pobliżu – zwykle w promieniu jednego metra od osoby dotkniętej chorobą, ale czasami dalej.

Ludzie mogą również złapać zarówno Covid-19, jak i grypę, dotykając skażonych powierzchni, a następnie dotykając oczu, nosa lub ust bez mycia rąk.

udział w Biuletyny miętowe

* Wpisz dostępny adres e-mail

* Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera.