Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Władimir Putin mówi, że stosunki rosyjsko-amerykańskie są „najniższe w ostatnich latach”, chwali „nadzwyczajnego” Donalda Trumpa

Prezydent Rosji Władimir Putin. zdjęcie / AP

Prezydent Rosji Władimir Putin ujawnił, że stosunki ze Stanami Zjednoczonymi są w impasie z prezydentem Joe Bidenem, porównując nowego głównodowodzącego z odchodzącym Donaldem Trumpem.

W przemówieniu przed wyczekiwanym spotkaniem duetu twarzą w twarz w Genewie Putin przyznał, że stosunki dwustronne między Rosją a Stanami Zjednoczonymi „pogorszyły się do najniższego poziomu w ostatnich latach”.

Napięcia między dwoma krajami nasiliły się w tym miesiącu po tym, jak Pentagon ogłosił, że wyśle ​​na Ukrainę pakiet pomocy wojskowej o wartości 150 milionów dolarów australijskich (162 miliony dolarów).

Światowi po raz kolejny przypomniano toczącą się walkę Rosji o sporne terytoria, gdy w kwietniu opublikowano zdjęcia satelitarne budowy rosyjskiej armii na granicy z Ukrainą. Nagrania z setek rosyjskich czołgów podsyciły spekulacje na temat kolejnego nacisku supermocarstwa na przejęcie ziemi wzdłuż wschodniej granicy.

Ponieważ Biden przebywa teraz w Europie z ośmiodniową wizytą w celu omówienia stosunków z międzynarodowymi przywódcami, wszystkie oczy skupiają się na tym, jak prezydent USA poradzi sobie ze swoimi najnowszymi obawami z rosyjskim przywódcą.

Biden niedawno nazwał Putina „mordercą”, gdy został o to poproszony w wywiadzie dla George’a Stephanopoulosa z ABC, po tym jak lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny został otruty w marcu.

Biden wcześniej twierdził, że Putin „nie ma duszy” i ujawnił, że kontrowersyjny przywódca „wkrótce zapłaci cenę”. Departament Handlu USA zareagował na zatrucie Nawalnego zaostrzeniem restrykcji eksportowych.

W nowym wywiadzie dla amerykańskiej sieci NBC Putin szczerze mówił o swoich poglądach na ostatnich dwóch prezydentów, opisując miliardera Trumpa jako „niezwykłą i utalentowaną osobę”, która jest „fundamentalnie różna” od „profesjonalisty” Bidena.

„On (Trump) jest kolorową osobą. Możesz go lubić lub nie. Ale nie pochodził z amerykańskiego establishmentu, nie był wcześniej częścią wielkiej polityki, a niektórzy go lubili, niektórzy go nie lubili, ale to prawda.”

READ  Policja nie próbuje przejąć oszustów KiwiSaver Money

„(Biden) prawie osiągnął pełnoletność w polityce… to inny rodzaj osoby i mam nadzieję, że tak, są pewne zalety, pewne wady, ale nie będzie żadnych impulsowych ruchów na rzecz obecnych Prezydent Stanów Zjednoczonych.”

Trump sarkastycznie życzył Bidenowi szczęścia w nadchodzącym spotkaniu z Putinem w e-mailowym oświadczeniu wydanym w sobotę.

“Powodzenia dla Bidena w kontaktach z prezydentem Putinem – nie zasypiaj podczas spotkania i przekaż mu moje najserdeczniejsze pozdrowienia!” Były prezydent powiedział, zanim pochwalił swoje stosunki dyplomatyczne z supermocarstwem.

Trump powiedział, że narracja „rosyjskiego hakera” promowana przez Demokratów w wyborach w 2016 r. stwarzała problemy w kontaktach z Putinem, ale pochwalił się za pokonanie dyplomatycznej przeszkody.

„Jako prezydent miałem wspaniałe i bardzo owocne spotkanie w Helsinkach w Finlandii z rosyjskim prezydentem Putinem” – kontynuował. Pomimo późnego przedstawienia tego spotkania w fałszywych wiadomościach, Stany Zjednoczone wiele zyskały, w tym szacunek dla prezydenta Putina i Rosji.

„Z powodu wymyślonego i opłaconego przez Demokratów i oszukańczą Hillary Clinton „Rosyjska mistyfikacja, Rosja, fałszywa Rosja” Stany Zjednoczone znalazły się w niekorzystnej sytuacji – jest to jednak błąd, który został przezwyciężony”.

Putin ignoruje „ataki” Zachodu

Joe Biden i Władimir Putin mają się spotkać w tym tygodniu.  Załączone zdjęcie
Joe Biden i Władimir Putin mają się spotkać w tym tygodniu. Załączone zdjęcie

Putin pozostał konserwatywny, gdy zapytano go o komentarze Bidena, odrzucając trwającą kampanię strachu przed jego rządami jako jedynie sztywny przypadek i był „kocowym wyrazem amerykańskiej kultury”.

Putin wydawał się skłaniać ku temu, że Stany Zjednoczone jedynie prowokowały rzekome zbrodnie państwa rosyjskiego, by sprzedać media.

Zapytany szczerze przez Keira Simmonsa, czy przyczynił się do zabójstwa swoich politycznych przeciwników, Putin zachichotał.

„Podczas mojej kadencji byłem przyzwyczajony do ataków z różnych stron, z różnych regionów, pod różnymi pretekstami i powodami, o różnym kalibrze i okrucieństwie i żadne z nich mnie nie zaskoczyło” – powiedział niedawno Putin. Wywiad NBC News.

„Nawet jeśli chodzi o twardą retorykę, myślę, że jest to nadrzędny wyraz amerykańskiej kultury. Oczywiście w Hollywood jest jakaś głęboka rzecz tkwiąca w Hollywood – męskość, którą można traktować jako sztukę filmową. Ale to część amerykańskiej kultury politycznej, uważa się to za rzecz… naturalnie”.

READ  Vaccine Deserts: W niektórych krajach w ogóle nie ma szczepionek Covid-19

Kiedy Simmons sprzeciwił się, że nie słyszał odpowiedzi Putina na jego bezpośrednie pytanie: „Czy jesteś mordercą?” Rosyjski przywódca odpowiedział:

„Już odpowiedziałem. Dodam, jeśli pozwolisz. Słyszałem dziesiątki takich oskarżeń, zwłaszcza w okresie poważnych wydarzeń podczas naszych działań antyterrorystycznych na Kaukazie Północnym” – powiedział.

„A kiedy tak się dzieje, zawsze kieruję się interesami narodu rosyjskiego i państwa rosyjskiego, a także uczuciami co do tego, kto jak kogoś nazywa i jakimi nazwami, nie jest to w najmniejszym stopniu powodem do zmartwień”.

Stany Zjednoczone ogłosiły dziewięciocyfrowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy

Prezydent Rosji Władimir Putin śmiał się podczas wywiadu z reporterem NBC, gdy kilkakrotnie poproszono go o ujawnienie zarzutów, że był mordercą.  Obraz/zrzut ekranu MSNBC
Prezydent Rosji Władimir Putin śmiał się podczas wywiadu z reporterem NBC, gdy kilkakrotnie poproszono go o ujawnienie zarzutów, że był mordercą. Obraz/zrzut ekranu MSNBC

Departament Obrony USA powiedział, że dziewięciocyfrowy bodziec był częścią Inicjatywy Wsparcia Bezpieczeństwa Ukrainy, ustanowionej w 2016 r., która „obejmuje zdolności do zwiększenia śmiercionośnej siły, dowodzenia, kontroli i orientacji sytuacyjnej sił ukraińskich poprzez zapewnienie radarów antyartylerii, systemy przeciwlotnicze i przeciwlotnicze.” , sprzęt bezpiecznej łączności, broń elektroniczna i sprzęt wojskowy do ewakuacji medycznej.”

Stany Zjednoczone zapewnią również „szkolenie i sprzęt w celu poprawy bezpieczeństwa operacyjnego i przepustowości baz ukraińskich sił powietrznych”.

Ruslan Leviev, analityk open source z Conflict Intelligence Team, opisał tłum jako „największą koncentrację rosyjskich sił zbrojnych od 2014 roku”.

Rosyjskie media były bardzo krytyczne wobec interwencji Zachodu w całym konflikcie. Margarita Simonyan, redaktor naczelna wspieranej przez państwo sieci informacyjnej, nazwała wojnę z Ukrainą „nieuniknioną”, twierdząc, że Rosja może pokonać swojego sąsiada w ciągu kilku dni „w wojnie konwencjonalnej”.