Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fidżi Covid-19: potwierdzono 47 nowych przypadków, ponad 900 od wybuchu w kwietniu

Tętniący życiem Terry Walk w Suva, stolicy Fidżi, został opuszczony, ponieważ ludzie są nakłaniani do pozostawania w domach.

dostarczony

Tętniący życiem Terry Walk w Suva, stolicy Fidżi, został opuszczony, ponieważ ludzie są nakłaniani do pozostawania w domach.

Fidżi władze zdrowotne potwierdziły 47 przypadków COVID-19.

To zwiększa całkowitą liczbę infekcji od wybuchu drugiej epidemii w kwietniu do ponad 900, z 702 aktywnymi przypadkami obecnie izolowanymi.

1 news

W piątek epidemia koronawirusa na Fidżi nadal się nasilała.

Zeszłej nocy minister zdrowia, dr James Fong, powiedział, że 42 nowe przypadki są powiązane z istniejącymi klastrami: Colonial War Memorial Hospital (CWMH) 19; Nowaka, Klub 15; Rządowy zespół ds. zarządzania incydentami Covid-19 (IMT) 3; Alwaila – 1; manikoso – 1; Marynarka wojenna – 1 i droga czołgowa – 2.

Powiedział jednak, że istnieją cztery przypadki w innych grupach, które są badane w celu ustalenia ich powiązań z innymi przypadkami: Wailoku-1, Wainibuka-1, Tacirua-1 i Davuilevu Housing-1.

Czytaj więcej:
* Federacja Fidżi zaczęła oferować racje żywnościowe graczom dotkniętym pandemią Covid
* Covid-19: Więcej krajów rozluźnia ograniczenia dotyczące zaszczepionych podróżnych, Nowa Zelandia prawdopodobnie nie spieszy się
* Covid-19: Nowa Zelandia to najdłuższy odcinek bez transmisji ze społeczności od początku pandemii

Fong powiedział, że jeden z przypadków jest podstawowym kontaktem istniejącej sprawy i że zespoły śledzenia kontaktów nie potwierdziły jeszcze jego powiązania z klastrem.

Powiedział, że 26 pacjentów wyzdrowiało, z 702 aktywnymi przypadkami w izolacji, podczas gdy 944 przypadki zostały zarejestrowane podczas obecnej epidemii, która rozpoczęła się dwa miesiące temu.

Tymczasem Fong zwrócił dwa negatywne testy Covid-19 podczas kwarantanny.

Stały sekretarz zdrowia na Fidżi, dr James Fong, izolował się.

Facebook / Rząd Fidżi

Stały sekretarz zdrowia na Fidżi, dr James Fong, izolował się.

Był wśród personelu medycznego i medycznego, który musiał się izolować po odkryciu wirusa w siedzibie Ministerstwa w Suva.

Był potencjalnym głównym kontaktem dla zespołu medycznego, który zakontraktował Covid-19.

Fong powiedział, że podczas kwarantanny dwukrotnie dał wynik negatywny, pierwszego i czwartego dnia.

Powiedział, że praca w domu to „tylko środek ostrożności”.

„Mówimy, że nasze zespoły ds. Zdrowia pracują na „liniach frontu” z jakiegoś powodu. Nawet jeśli przestrzegamy zasad i używamy odpowiednich środków ochrony osobistej, zawsze istnieje ryzyko narażenia na służbę” – powiedział Fong.

„Chciałbym podziękować mojemu zespołowi, który nadal dba o dobro naszych ludzi. Ich służba i poświęcenie są ważniejsze niż kiedykolwiek”.

Na Fidżi zarejestrowano 1014 przypadków od momentu potwierdzenia pierwszego przypadku w marcu 2020 r., z 304 odzyskanymi i czterema zgonami.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że czterech innych pozytywnych pacjentów zmarło z powodu wcześniejszych chorób niezwiązanych z wirusem.

READ  Coronavirus Covid-19: aktualizacja australijska – NSW zgłasza 344 nowe przypadki lokalne i 2 zgony; Zamknięcie Victoria przedłużone