Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Corona Virus Covid 19: Cztery nowe przypadki w kontrolowanej izolacji

Obecnie w Nowej Zelandii nie ma nowych przypadków Covid-19 w społeczności, ale istnieją cztery nowe przypadki w kontrolowanej izolacji.

W zarządzanej izolacji pojawiły się dwa nowe historyczne przypadki.

Istnieją również dwa przypadki wcześniej zgłoszone 6 maja, które zostały zbadane jako przypadki historyczne, które teraz zostały potwierdzone jako historyczne. Jeden z tych przypadków pochodził z Indii, a drugi ze Stanów Zjednoczonych.

Całkowita liczba aktywnych spraw w Nowej Zelandii wynosi 27.

Dwie osoby z Covid-19 nadal leczą się w szpitalu Middlemore. Obaj zostali usunięci z obiektu kwarantanny w Auckland na początku tego tygodnia.

Oba są w stabilnym stanie i zostały bezpiecznie hospitalizowane z zachowaniem rygorystycznych środków zapobiegania zakażeniom i środków kontroli dla wszystkich transferów szpitalnych z zarządzanych placówek izolacyjnych i kwarantanny.

Podróż bez kwarantanny między Nową Zelandią a Wiktorią pozostaje wstrzymana do 23:59 w czwartek po rejestracji stanu australijskiego 1 nowa sprawa lokalna Dzisiaj. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w oświadczeniu, że to „ostrożne podejście” zostanie ponownie rozpatrzone w środę.

„Chociaż ogólne ryzyko dla Nowej Zelandii jest niskie, dzisiejsza rada nowozelandzkich urzędników ds. zdrowia publicznego mówi, że wstrzymanie podróży musi być kontynuowane” – powiedział w piątek minister odpowiedzi Covid-19 Chris Hepkins.

Hepkins powiedział, że podróże do NSW i Queensland bez kwarantanny będą kontynuowane ze względu na ryzyko ze strony Dwa nowe pozytywne przypadki w Queensland Został uznany za niski.

Departament Zdrowia prosi każdego w Nowej Zelandii, kto był w miastach Dubbo, Forbes, Gilenba i Morey w Nowej Południowej Walii w okresie od 1 do 4 czerwca oraz w Queensland przez Toowoomba, Caloundra, Budina i Baringa między 5 a 8 czerwca, o sprawdzenie Ciekawe strony w określonych godzinach.

Ministerstwo powiedziało, że każdy w tych interesujących miejscach w wyznaczonych godzinach powinien zadzwonić do Healthline pod numer 0800358 5453, poddać się testom i izolować się, dopóki nie pojawi się negatywny wynik.

READ  Kończy się kryzys polityczny na Samoa i pierwsza kobieta na premierze powołana na mocy orzeczenia sądu | Samoa

Osoby, które były w interesującym miejscu w wyznaczonych godzinach, również nie mogą podróżować do Nowej Zelandii w ciągu 14 dni od zdarzenia.