Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wielka Brytania po raz pierwszy nie importuje energii z Rosji | handel światowy

Wielka Brytania po raz pierwszy nie importuje energii z Rosji po tym, jak załamał się handel między obydwoma krajami po tym, jak Kreml zarządził inwazję Ukraina w lutym.

postacie z Krajowy Urząd Statystyczny (ONS) wydany sześć miesięcy po rozpoczęciu wojny wykazał, że import Wielkiej Brytanii z Rosji spadł w czerwcu o 97% i wyniósł zaledwie 33 miliony funtów po wejściu w życie sankcji.

Dane Urzędu Statystyk Krajowych pokazują, że do czerwca rząd Wielkiej Brytanii osiągnął już swój cel stopniowego wycofywania rosyjskiego importu ropy do końca 2022 r. i jak najszybszego zakończenia importu LNG.

W ciągu 12 miesięcy przed wojną Wielka Brytania importowała z Rosji średnio 499 mln funtów paliwa, ale liczba ta spadła do zera, po raz pierwszy od czasu, gdy w 1997 r. zaczęły się współczesne zapisy. Królestwo zostało dodatkowo zrekompensowane rosnącym importem ropy rafinowanej z Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Holandii i Belgii.

Import innych rosyjskich towarów – w tym wódki – również został zniszczony w wyniku inwazji na Ukrainę. zabrania ogłoszony na szereg rosyjskich produktów, w tym żelazo, stal, srebro, złoto, wyroby z drewna i towary wysokiej jakości, a także wyższe dodatkowe cła na inne towary.

Eksport z Wielkiej Brytanii do Rosji również gwałtownie spadł, ale w mniejszym stopniu niż import, ponieważ niektóre towary – takie jak farmaceutyki – zostały zwolnione z reżimu sankcji nałożonych po inwazji 24 lutego.

Według Urzędu Statystyk Narodowych eksport osiągnął w czerwcu 83 mln funtów – 67% spadek w porównaniu do 12-miesięcznej średniej wynoszącej 251 mln funtów miesięcznie w roku przed wojną.

Eksport większości towarów do Rosji znacznie spadł między lutym a czerwcem, a maszyny i sprzęt transportowy spadły o 118 milionów funtów (91,3%).

Chemikalia były jedynym towarem eksportowanym do Rosji, który wzrósł w tym okresie, napędzany wzrostem o 39,1 mln GBP (61,8%) w eksporcie produktów medycznych i farmaceutycznych.

READ  Amazon to najdroższe miejsce do kupowania narzędzi do majsterkowania w porównaniu do największych sklepów z artykułami żelaznymi w Wielkiej Brytanii

Jest prawdopodobne, że sankcje gospodarcze nałożone przez rząd Wielkiej Brytanii zmniejszyły import i eksport do Rosji; Jednak samo narzucenie się, ponieważ kupcy dobrowolnie szukają alternatyw dla rosyjskich towarów, również może być czynnikiem ”.