Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Atom bank head office Durham

Czterodniowa próba Atom Banku zakończyła się sukcesem – poprawiła wydajność i satysfakcję z pracy | Wiadomości biznesowe

Atom Bank oparty na aplikacji twierdzi, że jego czterodniowa wersja próbna w tygodniu okazała się ogromnym sukcesem.

Bank, który ma siedzibę w północno-wschodniej Anglii, powiedział, że doświadczenie było „niezwykle pozytywne” dla pracowników, co doprowadziło do poprawy wydajności i satysfakcji z pracy.

Firma twierdzi, że zatrudnianie i zatrzymywanie pracowników jest łatwiejsze i nie ma negatywnego wpływu na oceny obsługi klienta.

Proces rozpoczął się w listopadzie zeszłego roku, a wtedy Sky News poinformował, że pracownicy będą mieli szansę od niego odejść 37,5 godzin rozłożonych na pięć dni do 34 godzin rozłożonych na cztery dni taką samą pensję.

Annemarie Lister, Chief Officer Atom, powiedziała: „Jesteśmy głęboko przekonani, że czterodniowy tydzień jest przyszłością życia zawodowego, i zachęcające jest, że teraz szereg firm w Wielkiej Brytanii stosuje czterodniowe testy.

„Jesteśmy postępowym bankiem i postępowym pracodawcą, a nasze doświadczenie w planowaniu i prowadzeniu działalności przez cztery dni w tygodniu pokazało, że firmy mogą to robić i zapewniać ogromne korzyści swoim pracownikom.

„Wierzymy, że większość organizacji może przejść na czterodniowy tydzień pracy i mamy nadzieję, że doświadczenia Atom zachęcą więcej firm do przejścia na stałe”.

Z badań firmy wynika, że ​​w styczniu 2022 r. w Atomie w porównaniu ze styczniem 2021 r. nastąpił 49% wzrost podań o pracę, a liczba pracowników wzrosła z 461 w listopadzie 2021 r. do 480 w czerwcu 2022 r., również dzięki spadkowi liczby pracowników. miejsc pracy. Ludzie odchodzą.

„Tydzień pracy 9-5 jest przestarzały”

Powiedziała, że ​​91% pracowników było w stanie wykonać całą wymaganą pracę w ciągu czterech dni, a 92% zmieniło sposób pracy, aby mogli załatwić sprawy i cieszyć się trzydniowym weekendem.

Niektórzy pracownicy spędzali dodatkowy czas na wolontariacie, niektórzy uprawiali sport, a niektórzy po prostu cieszyli się więcej czasu ze swoimi dziećmi.

READ  Nowa generacja pojazdów elektrycznych BMW otrzyma nową technologię akumulatorów na 620 mil

Firma stwierdziła, że ​​z powodu choroby stracono mniej dni, a pracownicy byli bardziej zmotywowani.

Joe Ryle, kierownik kampanii 4 dni w tygodniu, powiedział: „Firmy powinny przyjąć czterodniowy tydzień pracy jako sposób na zwiększenie produktywności, poprawę samopoczucia i pomoc w utrzymaniu miejsc pracy.

„Tydzień pracy 9-5 jest przestarzały i nie nadaje się już do celu”.