Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiceprezes FISU twierdzi, że przygotowania do Jekaterynburga 2023 przebiegają zgodnie z harmonogramem

Wiceprezes Międzynarodowego Uniwersyteckiego Związku Lekkoatletycznego (FISU) Marian Demalsky ogłosił po niedawnym spotkaniu z rosyjskimi organizatorami, że przygotowania do Światowych Letnich Igrzysk Uniwersyteckich 2023 w Jekaterynburgu „postępują zgodnie z harmonogramem”.

Demalsky, koordynator Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (FISU) w rosyjskim mieście, spotkał się z dyrektorem wykonawczym Komitetu Organizacyjnego Aleksandrem Czernowem i sekretarzem generalnym Rosyjskiej Studenckiej Federacji Sportowej Dmitrijem Kiselevem, aby omówić igrzyska.

Powiedział, że organizatorzy są gotowi odpowiedzieć na wszelkie wyzwania i stwierdził, że pandemia koronawirusa nie wpłynęła negatywnie na ich przygotowania do igrzysk.

„Pan Chernov upewnił się, że pomimo epidemii komitet organizacyjny ciężko pracuje, a jego działalność przebiega zgodnie z harmonogramem” – powiedział Demalsky.

„Jest wiele do zrobienia, ale kierownictwo jest świadome obecnego stanu rzeczy i jest przygotowane do odpowiedniego reagowania na zmieniające się okoliczności”.

Przygotowania do Światowych Letnich Igrzysk Uniwersyteckich w 2023 r. Były ważnym tematem podczas spotkania przedstawicieli Polski i Rosji © FISU
Przygotowania do Światowych Letnich Igrzysk Uniwersyteckich w 2023 r. Były ważnym tematem podczas spotkania przedstawicieli Polski i Rosji © FISU

Letnie Igrzyska Uniwersyteckie 2023 odbędą się w dniach 8-19 sierpnia.

Jekaterynburg został uhonorowany tym wydarzeniem przez FISU w lipcu 2019 r.

Rosja ma być gospodarzem Letnich Igrzysk Uniwersjady po raz drugi, po tym, jak w Kazaniu odbyły się Letnie Uniwersytety w 2013 roku.

Moskwa przeprowadziła letni kurs uniwersytecki w 1973 roku, kiedy była częścią Związku Radzieckiego.

READ  Puchar Świata w Rugby: Marnotrawny skrzydłowy Mark Tilia ma powrócić do składu All Blacks na półfinał