Wellington Phoenix stracił późną bramkę, by zremisować z Adelaide United w pierwszej lidze mężczyzn

Wellington pozwolił Phoenix odnieść czwarte z rzędu zwycięstwo w pierwszej lidze mężczyzn, po tym, jak w sobotę stracił bramkę w doliczonym czasie gry i zremisował 1:1 z Adelaide United na Netstrata Jubilee Stadium w Sydney.

Adelaide zdołał zdobyć punkt po śmierci po tym, jak 17-letni Bernardo Oliveira wyprzedził Ole Sella i wskoczył wysoko, by spotkać się z dośrodkowaniem Josha Cavallo w 92. minucie po tym, jak został pozostawiony bez kontroli na tylnym słupku.

„To rozczarowujące, gdy idziemy na kompromis w taki sposób, w jaki zrobiliśmy to w końcu, ale ogólnie w trzech meczach w ciągu siedmiu dni chłopcy naprawdę dobrze wspierali. Kilka razy przestawiliśmy ich na przejście i gdybyśmy strzelili gole, byłaby to inna historia” – powiedział Phoenix. trener Ufuk Talai.

Gracze Phoenix świętują po zdobyciu bramki przez Gaela Sandovala, co daje im wczesne prowadzenie przeciwko Adelaide United.

Scott Gardiner / Getty Images

„Mogliśmy wyjść z trzema punktami, ale nie przegraliśmy i kontynuujemy”.

Phoenix był na dobrej drodze do czwartego zwycięstwa z rzędu po tym, jak Gael Sandoval otworzył wynik w 20. minucie, wymiatając bramkę po kontrataku po tym, jak Alex Rover przechwycił podanie Lachlana Barra.

Piłka szybko przeszła przez środek pola, a David Paul zdołał uwolnić Sandovala po swojej prawej stronie, pozwalając Meksykaninowi na drybling w kierunku bramki i zajęcie miejsca w lewym dolnym rogu.

Alex Rover kontroluje piłkę klatką piersiową podczas remisu Feniksa 1-1 z Adelaide.

Phoenix miał kilka szans na zabicie meczu, ale Joe Gauci zdołał dwa kluczowe interwencje, aby utrzymać Adelaide w walce, ich wybór tuż przed przerwą, kiedy podniósł rękawicę, by zablokować strzał Reno Piscopo.

READ  Obejrzyj: Wielki błąd, jaki mogą popełnić intruzi, próbując włamać się do domu wojownika

Rozgrywając swój trzeci mecz w ciągu siedmiu dni, Phoenix był zmęczony w drugiej połowie, gdy Talay pokonał wszystkich czterech głównych napastników, Sandovala, Paula, Piscopo i Joshuę Soterio, i sprowadził Oscara van Hattoma, Louisa Fentona, Bena Olda i Gary’ego Hoppera. który wrócił z kontuzji.

Phoenix miał kolejną dużą szansę na podwojenie przewagi, gdy Rover oddzielił się od pomocy, a Van Hatum odpadł, ale zdecydował się iść na własną rękę, a Michael Jacobsen odarł go z posiadania piłki.

Zwycięstwo oznaczałoby, że Phoenix wspiął się na czwarte miejsce, ale zamiast tego pozostaliby na siódmym miejscu.

„Stworzyliśmy wystarczająco dużo szans na wygranie meczu, ale nie byliśmy dzisiaj w stanie zagrać wystarczająco dużo i to rozczarowujące, że straciliśmy tak późno” – powiedział Talai.

„Tabela uporządkuje się, gdy wszyscy dostosują mecze [played] Ale czuję, że dziś wieczorem straciliśmy dwa punkty”.

Wellington Feniks 1 (Jael Sandoval 20′) Adelajda Wielka 1 (Bernardo Oliveria 90 + 2′)