Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według rankingów FT Wharton School odzyskuje pozycję najlepszej szkoły biznesu dla absolwentów studiów MBA

Według rankingów FT Wharton School odzyskuje pozycję najlepszej szkoły biznesu dla absolwentów studiów MBA

Otwórz bezpłatnie Editor's Digest

Z najnowszych raportów wynika, że ​​Wharton odzyska pozycję wiodącego na świecie dostawcy programów MBA w 2024 roku. Ranking FT 100 najlepszych szkół biznesu na świecie.

Szkoła amerykańska z siedzibą na Uniwersytecie w Pensylwanii zwyciężyła w ocenie, która uwzględnia takie wskaźniki, jak stosunek jakości do ceny, osiągnięte cele studiów magisterskich, płeć i różnorodność międzynarodowa, jakość badań akademickich i polityka środowiskowa szkoły, a także wynagrodzenia i premie . Podwyżki płac. Udział szkół jest dobrowolny.

Na drugim miejscu uplasował się Wharton Institute INSEAD we Francji, następnie Columbia w Nowym Jorku, SDA Bocconi w Mediolanie i Eze w Barcelonie.

Absolwenci studiów MBA mają trudniej po ukończeniu studiów. W związku z niedawnymi redukcjami stanowisk pracy, w tym w bankowości i technologii, w okresie większej niepewności w gospodarce światowej, zatrudnienie absolwentów w ciągu trzech miesięcy od uzyskania tytułu MBA we wszystkich rankingowych szkołach spadło do średnio 89 procent w porównaniu z 93 procent w Stany Zjednoczone. Zeszły rok.

the Klasyfikacja Opublikowano je również po roku, w którym popyt na stopnie naukowe w biznesie uległ stagnacji. Najnowsze badanie przeprowadzone przez Graduate Management Admissions Council w 2023 r. pokazuje 5-procentowy spadek liczby aplikacji MBA i odchodzenie od kursów stacjonarnych w pełnym wymiarze godzin na rzecz bardziej elastycznych alternatyw w niepełnym wymiarze godzin i online.

Globalne rankingi MBA 2024

Przeczytać Klasyfikacja Oraz raport i sposób tworzenia naszej tabeli ligowej. Najważniejsze momenty seminarium internetowego MBA, 21 lutego: Businesseducation.live.ft.com.

Szkoła Whartonaprowadzone przez dziekana Erikę James, zajęło pierwsze miejsce w kategorii Badania, mierzone na podstawie ostatnich publikacji wydziału w wiodących czasopismach akademickich i praktycznych, a następnie Uniwersytet w Chicago: Booth, Podejmij ryzyko. Nic nie zastąpi doświadczenia I Szkoła Biznesu w Kolumbii.

Absolwenci Wharton zgłosili trzecie najwyższe średnie ważone wynagrodzenie w wysokości 245 772 dolarów, skorygowane o pracowników międzysektorowych i międzynarodowy parytet siły nabywczej, trzy lata po ukończeniu kursów. Stanforda Najwyższy ważony dochód mieli absolwenci – 250 650 dolarów, w tyle absolwenci Harvardu – 246 509 dolarów, podczas gdy absolwenci Kolumbii zarabiali średnio 232 760 dolarów.

READ  Goff atakuje „kartel” największych deweloperów

Tylko cztery z 20 szkół biznesu z najwyższymi zarobkami absolwentów pochodziły spoza Stanów Zjednoczonych, na czele z… INSEAD, na południe od Paryża. Pozostali to Mediolan SDA Bocconi, Uniwersytet Finansów i Ekonomii w Szanghaju I Indyjski Instytut Zarządzania Ahmedabad.

Erica James, dziekan szkoły w Wharton
Erika James, dziekan prestiżowej Wharton School

Uniwersytet Stanforda w Kalifornii zajął pierwsze miejsce w ocenie absolwentów celów osiągniętych w trakcie studiów MBA, a drugie miejsce… Szkoła Dartmouth: Tuck W New Hampshire i Uniwersytet Wirginii: Darden.

the Uniwersytet Georgia: Terry Ma najwyższy stosunek jakości do ceny i jest obliczany poprzez podzielenie średniego wynagrodzenia absolwenta trzy lata po jego ukończeniu przez całkowity koszt programu MBA, w tym czesne, utracone wynagrodzenie, koszt alternatywny i inne wydatki.

Cztery szkoły amerykańskie otrzymały od byłych uczniów najwyższe oceny jakości sieci absolwentów: najpierw Stanford, następnie Dartmouth, Cornell W stanie Nowy Jork i Uniwersytet Notre Dame: Mendoza W Indianie.

Georgia Institute of Technology: Schiller Oceniony najlepiej przez byłych studentów za usługi zawodowe, a następnie Szkoła Zarządzania UCLA Anderson,Szanghaj Wyższa Szkoła Zarządzania Uniwersytetu Fudan I wtedy Uniwersytet Pekiński: Guanghua.

Największe podwyżki wynagrodzeń – od chwili rozpoczęcia studiów MBA przez absolwentów do trzech lat po ich ukończeniu – zanotowano w 2010 r Indyjska Szkoła Biznesu Dwie chińskie szkoły biznesu: Fudan, a następnie Uniwersytet Finansów i Ekonomii w Szanghaju: Business School.

Indyjski Instytut Zarządzania w Ahmedabadzie zajmuje pierwsze miejsce pod względem rozwoju kariery – mierzonego jako wzrost odpowiedzialności za rolę absolwenta w zatrudnieniu i wielkości organizacji – za nim plasuje się Uniwersytet Stanforda, a następnie Fudan.

Szkoła Zarządzania SDA Bocconi zajmuje pierwsze miejsce w ogólnym przeglądzie emisji gazów cieplarnianych w swojej działalności i celach związanych z zerową emisją netto, a za nią plasuje się Uniwersytet Wirginii: Darden, Szkoła Biznesu IE w Madrycie, Uniwersytet Duke'a: Fuqua W Karolinie Północnej Szkoła Biznesu Isad W Barcelonie i Szkoła Zarządzania w Rotterdamie,Uniwersytet Erasmusa.

READ  Niemcy przygotowują się do zakończenia ery Merkel przez nowy rząd

W klasach MBA w dalszym ciągu dominują mężczyźni, w 100 szkołach średnio 41% kobiet. Tylko Wharton we Francji Plan zgodności środowiskowej i społecznej I Publiczność Najwyższe wyniki osiągnęły studentki i studentki MBA, przy czym w 10 szkołach było więcej kobiet niż mężczyzn.

Największe zróżnicowanie zatrudnienia według sektorów wśród studentów przed rozpoczęciem studiów MBA miało miejsce w ESCP Business School we Francji, a następnie w Esade, Szkoła Biznesu w Warwick W Wielkiej Brytanii i później Uniwersytet Brighama Younga: Marriott W Utah.

Indyjski Instytut Zarządzania w Kalkucie zajmuje pierwsze miejsce pod względem zakresu, w jakim zrealizował swój ostatni semestr wymiany i stażu za granicą trwający co najmniej miesiąc, a następnie HEC Paris, ESCP, a następnie Katolicki MBA w Lizbonie | Nowa.

Aby uzyskać wgląd w rankingi i badania biznesowe, zarejestruj się na Spotlight on the MBA, bezpłatnym wydarzeniu internetowym, które odbędzie się w środę, 21 lutego. Webinarium jest organizowane we współpracy z wiodącymi szkołami biznesu i wezmą w nim udział pracownicy naukowi, eksperci ds. rekrutacji i dziennikarze FT. Businesseducation.live.ft.com