Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ten brytyjski przemysł jest w złym stanie – miejmy nadzieję, że NHS go nie zmiażdży

Ten brytyjski przemysł jest w złym stanie – miejmy nadzieję, że NHS go nie zmiażdży

Jednak tak naprawdę pokazuje to, że nadal istnieje wiele schorzeń, które można leczyć nowymi i skutecznymi lekami. Otyłość to tylko jeden z przykładów. Prawdopodobnie jest ich wiele innych.

Wielka Brytania ma fantastyczną bazę w zakresie nauk przyrodniczych. Musimy dopilnować, aby utrzymać ten postęp. Przede wszystkim powinniśmy zapewnić hojniejsze ulgi podatkowe na projekty badawczo-rozwojowe, które stanowią siłę napędową branży nauk przyrodniczych. Z pewnością pomocny byłby nowy system „pełnych wydatków”, który umożliwia przedsiębiorstwom odliczanie kosztów inwestycji od podatku dochodowego od osób prawnych.

Nie widzimy jednak na giełdzie pojawienia się takiej samej liczby mniejszych firm biotechnologicznych, jak dziesięć czy dwie temu. To musi się zmienić, ponieważ to właśnie tego typu hiper-rozwojowe firmy najbardziej zmienią branżę. Potrzebujemy dodatkowych ulg podatkowych dla startupów.

Musimy także pracować nad rozbudową kilku światowej klasy parków naukowych, jakie posiadamy, i zabezpieczeniem ich powiązań z najlepszymi uniwersytetami na świecie. Cambridge wyrosło na centrum nauk przyrodniczych, ale jak na ironię miasto nie było w stanie się rozwinąć, aby zapewnić przestrzeń mieszkalną i laboratoryjną niezbędną do wykorzystania swojego potencjału (wreszcie pomogłoby w tym nowe połączenie kolejowe z Oksfordem). , Również).

To samo dotyczy wielu innych miast, w których powiązania między uniwersytetami a start-upami z branży life science mogą być znacznie silniejsze.

READ  Weteran funduszu Crypto Hedge, Mark Yusko, spodziewa się, że „wiosna” Bitcoina rozpocznie ruch BTC — oto jego oś czasu