Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Warunki produkcyjne w Polsce w marcu nadal się kurczą

Warunki produkcyjne w Polsce w marcu nadal się kurczą

Dzisiaj regionalnie

Czwartek, 4 kwietnia 2024 o godzinie 10:05

Fotografia: Gorodenkov / Shutterstock.com

Aktywność produkcyjna w Polsce wskazała na dalsze nieznaczne pogorszenie w marcu, jak pokazały we wtorek dane ankietowe S&P Global. Wskaźnik PMI dla przemysłu wzrósł w marcu do 48 z 47,9 w lutym.

Jednak odczyt PMI poniżej 50 wskazuje na kurczenie się sektora. W marcu firmy doświadczyły słabych warunków popytowych w kraju i za granicą, szczególnie na zachodnich rynkach eksportowych.

Zatrudnienie w sektorze produkcyjnym spadało w drugim najwolniejszym tempie od 22 miesięcy.

Niższe wskaźniki zatrudnienia były powiązane ze słabym popytem. W marcu terminy dostaw dostawców uległy dalszemu wydłużeniu, co odzwierciedlało opóźnienia w transporcie, zwłaszcza w przypadku surowców importowanych. Jeśli chodzi o ceny, ceny środków produkcji rosły w marcu w wolniejszym tempie, ponieważ przedsiębiorstwa wygrały negocjacje cenowe z dostawcami posiadającymi nadwyżki zapasów. Tymczasem opłaty produkcyjne spadły w związku z silną konkurencją o nowy biznes.

Wesprzyj Budapeszteński Magazyn Biznesowy

Produkcja dziennikarstwa godnego tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal dokładają wszelkich starań, aby dostarczać Państwu wiadomości biznesowe, które się sprawdzają, informacje, którym można zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i dostarczane bez strachu i przychylności.

Organizacje prasowe na całym świecie miały trudności ze znalezieniem modelu biznesowego, który umożliwiłby im dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy: czytelników.

Tę samą szansę chcielibyśmy zaoferować naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij nasz przycisk „Wspieraj BBJ”, aby wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje datki.